fot. youtube/Producciones 1920
in

Młode małżeństwo weszło na scenę. Po chwili cała sala była zahipnotyzowana ich ruchami tanecznymi.

Coroczny festiwal tańca swingowego Happy Stomp, zaprasza pary z całej Europy. Szczególne zainteresowanie budzi występ Henrica i Joanny Stillman.

Stillmanowie są małżeństwem i instruktorami tańca – wszyscy wręcz nie mogą się doczekać ich występu. Gdy tylko wchodzą na parkiet, zapada cisza. Ale kiedy zaczyna się muzyka, spokój zamienia się w imprezę taneczną z lat 50!

 

Podczas, gdy wielu z nas kojarzy taniec swingowy z latami pięćdziesiątymi, w rzeczywistości pochodzi on z Harlemu w Nowym Jorku i lat 20. XX wieku. Prohibicja była w pełnym rozkwicie, a taniec swingowy był świetnym katalizatorem na owe czasy. Ten unikalny styl tańca pozwalał ludziom czuć się wolnymi i nieskrępowanymi w czasie, w którym wszystko wydawało się kontrolowane. Dziś jest to znana na całym świecie technika wyjątkowej pracy nóg.

Na szczęście Henric i Joanna wiedzą, jak połączyć tradycyjną technikę tańca swingowego, dodając jednocześnie swój własny, nowoczesny styl. Każdy ruch wykonują w doskonałej harmonii. Łatwo zrozumieć, dlaczego publiczność podniosła się na nogi, gdy tylko muzyka się skończyła.

Zobacz na filmie co oni wyprawiają na parkiecie. Mamy nadzieję, że zobaczymy więcej Henrica i Joanny w nadchodzących latach. Są zbyt wspaniali, by nie cieszyć oczu widzów swoimi pokazami!