in

Kabaret Neo-nówka w ostrych słowach o rządzących. Nowy skecz rozpętał burzę w sieci

Skecz Neo-nówki na antenie Polsatu wywołał niemałe zamieszanie. Grupa kabaretowa przedstawiła podzieloną rodzinę, która zasiada do wigilijnej kolacji i zaczyna się kłócić. Kabareciarze w ostrych słowach podsumowali rządy obecnej partii rządzącej.

30 lipca w Koszalinie odbył się 27 Koszaliński Festiwal Kabaretowy. Na scenie amfiteatru wystąpili między innymi Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka oraz Kabaret Młodych Panów. Transmisja odbyła się na antenie Polsatu. Gospodarzem ceremonii był Koń Polski.

Neo-nówka zainspirowała się swoim skeczem „Wigilia” z sprzed czterech lat i przerobiła go tak, by pasował do teraźniejszej sytuacji politycznej w Polsce. Trzy osoby wcieliły się w role dwóch braci i ojca siedzących przy wigilijnym posiłku. Wymiana zdań została zaostrzona, aby odzwierciedlić obecną sytuację.

W skeczu autorzy wymieniali największe porażki obecnego rządu. Przez pół godziny drwili z rządu, TVP i wyborców PiS. Roman Żurek wcielił się w postać oczytanego opozycjonisty, by przemówić do rozsądku swojemu bratu, zwolennikowi PiS. Publiczność nagrodziła jego wulgarne przemówienie brawami.

„Wiesz ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d…pie. Siedzą takie leszcze jak ty, a oni się za nasze bawią. Mają to d ***, bo tacy jak ty łykają to i im wierzą. Codziennie wciskają ci jakiegoś wroga. Niemcy Francuzi, Żydzi, Norwegowie, nauczycielki, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię ruch*** codziennie” – powiedział Żurek z Kabaretu Neo-nówka.

Występ Neo-Nówki odbił się echem w mediach społecznościowych, komentowali go zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy obecnej władzy.

„Znakomite, ale jednocześnie smutne” – skomentował internauta.

„Neo-Nówka wyczuła skąd wieje wiatr” – tak stwierdził ktoś inny.

„Opozycja jest jak Neo-Nówka. Prymitywna, tandetna i chamska” – podsumował komentarzem zwolennik rządu.

Całość skeczu można zobaczyć poniżej: