in

W 1988 Freddie Mercury zaczął występ i porwał miliony serc. Ale zobacz kto do niego dołączył na scenie!

Freddie Mercury to legenda rocka, którego nieskazitelne, potężne wokale dysponują potencjałem do wysyłania dreszczy przez cały kręgosłup każdego słuchacza! Ale niezależnie od jego sukcesu płynącego z brytyjskiego zespołu Queen, inną rzeczą, która uczyniła go prawdziwym muzykiem – była jego miłość do gatunków, która rozszerzała się daleko poza muzykę rockową.

Doprowadziło to do pamiętnej współpracy z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballé, której sopran był znany całemu światu. Freddie razem z Caballé wydali album o nazwie „Barcelona”. Wydany w 1988 roku album zawierał także utwór „How Can I Go On”, którego wykonanie będzie można zobaczyć poniżej w wersji koncertowej.
Gdyby Merkury nie zmarł w 1991 roku, Caballé zapewne kontynuowała by z nim wspólne muzykowanie. Powiedziała, że rozmawiali o nagraniu utworu pt. „Upiór w operze”.
„To poruszająca rzecz – Wiedziałam, że leży w łóżku i jest bardzo słaby, a ja chciałam go zaskoczyć. Zadzwoniłam do niego i umieściłam głośnik w pobliżu telefonu, aby puścić mu wersje roboczą naszej wspólnej piosenki. Był bardzo szczęśliwy i powiedział: „Dziękuję, Montsy, bardzo chciałem to usłyszeć.” – I to był mój ostatni raz, kiedy z nim rozmawiałam.” – Caballé powiedziała o swoim drogim przyjacielu.

Mija już 25 rocznica śmierci Freddiego Mercury, obejrzyj tę zapierającą dech w piersiach chwilę poniżej i podziel się nią, aby każdy zapamiętał tę legendę!