in

Ania Dąbrowska wygrała The Voice Kids. Udało jej się to pomimo ciężkiej choroby.

Skończyła się II edycja „The Voice Kids”. Poziom programu był zaskakująco wysoki i znów nie zabrakło w nim talentów.

Po Roksanie Węgiel, która już dwukrotnie udowodniła jakie drzemią w niej możliwości, zwyciężczynią została 12-letnia Ania Dąbrowska, z grupy Cleo.

Ania uczy się i rozwija swój talent

Od 5 lat bierze udział w zajęciach Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod okiem Anny Czenczek – dyrektor szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. 

Ania nie tylko trenuje głos, ale także interpretację, ruch sceniczny, dykcję i charakteryzację. Ania ma swoim koncie wiele nagród i sukcesów.


 
Ania podbiła serca sędziów i widzów już od pierwszego występu. Nie tylko głosem, ale także charyzmą, optymizmem i uśmiechem na buzi, mimo poważnej choroby z jaką się zmaga.
 
Ania choruje na mukowiscydozę, śmiertelną chorobę genetyczną, której skutkiem tego są zaburzenia wydzielania gruczołów zewnątrzwydzielniczych, polegające na tworzeniu się i zaleganiu dużej ilości gęstej i lepkiej wydzieliny. Przeciętna długość życia chorych to 30 lat…


 
Dla wielu chorych Ania jest bohaterką:
 
Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu – wyznaje
 
Życzymy Ani by jej marzenia się spełniły i stałą się inspiracją dla innych chorych.