in

Woda utleniona nie tylko doskonale odkaża rany. Ma też masę innych zastosowań, które warto znać

O tym, że woda utleniona stosowana jest do odkażania ran, wie nawet dziecko. Tym czasem istnieje znacznie więcej jej zastosowań, które mogą być przydatne w najróżniejszych sytuacjach..

Woda utleniona – zastosowana dla naszego ciała

Leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych

Jeśli czujesz, że powoli zaczyna Cię łapać jakaś infekcja (czy to bakteryjna, czy wirusowa) zapuść do każdego ucha po trzy krople, a po kilku minutach przechyl głowę, aby płyn mógł swobodnie wylecieć.

Higiena jamy ustnej

Ponieważ woda utleniona posiada w swoim składzie wiele ważnych substancji, doskonale sprawdza się także w likwidowaniu zarazków obecnych w jamie ustnej. Wystarczy dodać dwie niewielkie nakrętki do letniej wody i swobodnie wypłukać usta.

Bielutkie zęby

Dzięki specyfikowi, o którym mowa, możliwe jest także domowe wybielanie zębów. Wystarczy dwie łyżki stołowe zwykłej wody wymieszać z jedną wody utlenionej, a następnie płukać zęby przez około minutę, aby zauważyć, że nasze zęby są bielsze. Taki zabieg można powtarzać tylko trzy razy w tygodniu.

Rozjaśnianie włosów

Niewielka ilość wody utlenionej można także wymieszać ze zwykła wodą i następnie delikatnie spryskać nią włosy. Po kilku takich zabiegach zauważysz, że twoje włosy staną się zdecydowanie jaśniejsze.

Ból zęba

Na ból zębów z kolei dobrze jest zmieszać łyżeczkę wody utlenionej z olejem kokosowym, a następnie posmarować obolałe miejsce.

Gładka skóra

Zdecydowanie lepsza od toniku (i tańsza) jest woda utleniona, o ile posiadacie trądzik czy nieprzyjemne przebarwienia. Wystarczy wówczas przemyć twarz wodą a następnie porządnie spłukać.

Czyszczenie uszu

Woskowina w uszach także nie jest problemem. Jeśli wlejemy dwie krople wody utlenionej do ucha a następnie dodamy do niej dwie krople oliwy z oliwek, i poczekamy ze trzy, cztery minuty, woskowina się rozpuści i wyleci wraz z zapodaną mieszanką.

Miękka skóra stóp

Aby zachować miękką skórę stóp, dobrze jest raz na jakiś czas wymoczyć nogi (pół godziny) w zwykłej wodzie, zmieszanej z połową szklanki wody utlenionej.

Zastosowanie wody utlenionej w domu:

Szczoteczki do zębów są siedliskiem bakterii

Aby mieć pewność, że pozostają one dla nas bezpieczne, można raz na jakiś czas, wymoczyć szczoteczki przez godzinę, w wodzie utlenionej.

Plamy

Nie od dziś także wiadomo, że woda utleniona doskonale radzi ze wszystkimi plamami, często więc jest stosowana w wielu domach, jako tradycyjny i nieco tańszy odplamiacz.

Brzydkie zapachy

Nieprzyjemne zapachy, osiadające na ubraniach (zwłaszcza te, które pochodzą od naszych zwierząt) można usunąć, dzięki namoczeniu tkanin w mieszance wody utlenionej i octu.

Czyszczenie pudełek na żywność

Pudełka, w której na co dzień przechowujemy żywność, także mogą stanowić siedlisko bakterii. Dobrze więc raz na jakiś czas, przemyć je zwykła wodą z kranu z dodatkiem kilku kropli wody utlenionej.

Mycie toalety

Domowym sposobem na czystość, jest także zmieszanie miski wody ze szklanką wody utlenionej, a następnie dokładne zalanie toalety i pozostawienie jej na pół godziny. Po tym czasie, będzie wyglądała jak nowa, a Ty będziesz miał pewność, że wszystko jest w porządku.

Także deska do krojenia, może gromadzić groźne dla zdrowia zarazki.
Aby się ich pozbyć, wystarczy mieszanką wody i wody utlenionej spryskać deskę i pozostawić na kwadrans.
 

Mycie lodówki

Decydując się na mycie lodówki kranówką, wodą utleniona i octem nie tylko zlikwidujesz nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim pozbędziesz się bakterii.
 

Zabawki dla dziecka

Jeśli rozcieńczysz zwykła wodę utlenioną, możesz swobodnie umyć zabawki dla dziecka, aby je porządnie zdezynfekować.

Przypalone garnki

Aby ominęło Cię szorowanie przypalonych garnków, zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą utlenioną. Tak powstała pastę nałóż na dwadzieścia minut, a zobaczysz zaskakujące rezultaty.
 
A teraz zobacz, o jak wielu rzeczach po prostu nie wiedziałeś. Dzięki prostym trikom, możesz utrzymać dom w porządku, bez groźnych bakterii i zarazków, które prowadzą do licznych chorób.