in

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Większość ludzi się myli!

Sprawdzanie się różnymi quizami i łamigłówkami nigdy się nie starzeje. Zawsze dobrze jest podjąć wyzwanie i trochę pogłówkować. Zwłaszcza gdy stajesz się trochę starszy, powinieneś wspierać twój mózg by wciąż był sprawny i w dobrej kondycji. W rzeczywistości jest to tak samo ważne, jak w przypadku dbania o ciało. Niezależnie od tego, czy rozwiązujesz sudoku, krzyżówki czy proste zagadki matematyczne, zawsze twój umysł zyskuje na efektywności.

Zagadka matematyczna

Ostatnio bardzo popularne stały się zagadki matematyczne. Może dlatego, że przypomina to dobre czasy, kiedy chodziło się do szkoły i teraz można sprawdzić, ile rzeczywiście pamięta się z tamtych czasów. To nie są super zaawansowane obliczenia, to raczej informacje, które pamiętasz z gimnazjum i liceum. Jednak stają się dość skomplikowane, jeśli nie pamiętasz właściwej metody rozwiązywania tego rodzaju problemów matematycznych.

Czy potrafisz wskazać prawidłowy wynik?

Na poniższym zdjęciu napotkasz problem matematyczny. Istnieją trzy różne możliwe rozwiązania.

Które z nich jest właściwe?

Ważne jest, aby pamiętać o prawidłowej kolejności rozwiązywania zadań, aby uzyskać właściwą odpowiedź.

Poniżej następnego zdjęcia widać prawidłową odpowiedź!

Poprawna odpowiedź

Prawidłowa odpowiedź to A: 61.

Dlaczego?

Przede wszystkim musimy zacząć od rozwiązania mnożenia 60 x 0, które będzie równe 0.

Pozostaje nam więc 60 + 0 + 1, więc łatwo zauważyć, że poprawna odpowiedź to 61.

Czy rozwiązałeś problem poprawnie? Jeśli tak to gratulacje! Teraz kliknij ten przycisk UDOSTĘPNIJ i sprawdź kto z twoich przyjaciół także potrafi go rozwiązać!