fot. screen youtube/Teobańkologia
in

Mieszkanie razem przed ślubem? Ksiądz ostrzega przed przykrymi konsekwencjami

Ksiądz Teodor Sawielewicz, znany z prowadzenia popularnego kanału na YouTube „Teobańkologia”, wzbudził kontrowersje swoją wypowiedzią na temat par mieszkających ze sobą przed ślubem. Duchowny poruszył ten temat w jednym ze swoich nagrań. W swoim wystąpieniu ksiądz Sawielewicz odniósł się do zagadnienia związanego z przyszłymi małżonkami mieszkającymi razem przed ślubem. Wypowiedź duchownego wywołała spore kontrowersje.

Czy pary powinny mieszkać razem przed ślubem?

Mnóstwo par zastanawia się nad tym, czy mieszkanie razem przed ślubem to dobry pomysł. Co na ten temat sądzi duchowny?

„Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” – przywołał wersety z piątego rozdziału Ewangelii wg Św. Mateusza ksiądz.

I dodał:

„Nawet jeśli decydujemy się, że tylko mieszkamy ze sobą i nie będziemy współżyć przed ślubem, to samo wystawanie się na okazję już jest grzechem. Tak naprawdę to jest grzech pychy. Człowiek mówi sobie: „Dam radę! Jestem na tyle silny, na tyle pobożny, na tyle ogarnięty, wstrzemięźliwy, mężny, że dzięki temu wytrzymam”. A ilu pękło, nawet nie mieszkając wspólnie? Bardzo wielu! Jezus poucza: „Nie rób tak!””.

Ks. Sawielewicz jest zdania, że mieszkanie razem przed ślubem niszczy związek:

„Jezus mówi: „Uważaj, bo to cię niszczy, niszczy twój związek. I to z takimi szkodami, że się nie pozbierasz”. Nie warto tego robić. Tak, jak nie warto łykać tabletki na porost włosów, jeśli ta tabletka rozwali ci wątrobę i serce”.

Warto jednak zauważyć, że zagadnienie związane z mieszkaniem przed ślubem jest kwestią indywidualną i zależy od decyzji każdej pary. Istnieją różne punkty widzenia na ten temat, a decyzja o wspólnym zamieszkaniu przed ślubem zależy od wielu czynników, takich jak kulturowe i religijne normy, sytuacja finansowa czy sytuacja życiowa pary.