in

Mastif angielski zagłodzony i wyrzucony z samochodu. Gdy tylko widzi swojego ratownika, macha ogonem.

Mastifa angielskiego ważącego zaledwie tylko jedną trzecią jego prawidłowej wagi, wyrzucono z samochodu jak worek śmieci. Dla wielu psów byłby to smutny koniec. Ale dzięki dobremu człowiekowi, pies o imieniu Violet zaczyna nowe życie.

Ostrzeżenie: niektóre zdjęcia mogą być trudne do oglądania dla niektórych czytelników.

Pewien człowiek zatrzymał się i zabrał porzuconego do Kliniki Weterynaryjnej Hrabstwa Prince George. Violet została umieszczona z wolontariuszką Debbie Gretz, która ma doświadczenie w opiece nad bardzo wychudzonymi psami, takimi jak Violet.

„Łzy spływają mi po policzkach, gdy przesuwam dłonią po jej miękkim futrze, wyczuwając każdą kość na jej ciele” – napisała Debbie na Facebooku, kiedy ją poznała. „Ona wstaje i pochodzi do mnie … Jestem zaskoczona, że ​​może to zrobić. Brakuje mi słów, by opisać jej stan. Jest szczęśliwy, że jest tu ze mną. Prześlij wszystkie swoje dobre myśli, modlitwy, pozytywną energię, cokolwiek możesz wysłać. „

Violet ważyła nieco ponad 27 kilogramów, kiedy została znaleziona. Debbie mówi, że musi zyskać przynajmniej 36 – 40 kg, by jej życie nie było zagrożone.

Violet ma wiele odleżyn na całym ciele. Jej ratownicy wierzą, że mogła być wiązana i używana do rozmnażania.
 
Debbie daje Violet kilka małych, pożywnych posiłków dziennie, aby powoli odbudować jej zdrowie i wagę. I za każdym razem, gdy Violet widzi Debbie schodzącą na dół, jej ogon macha. „Kiedy usiadłam na kanapie, żeby z nią porozmawiać, podeszła do mnie i położyła głowę na moich kolanach. Myślałem, że po prostu się roztopię. Jest taka słodka, nawet po tak strasznym doświadczeniu”.

Nauczyła się wchodzić po schodach, chodzić na spacery z przyjaciółmi i uczyć się, jak to jest być częścią rodziny.
 

 
Organizacja Humane Society of the United States (HSUS) oferuje nagrodę w wysokości 5000 USD za informacje, które doprowadzą do identyfikacji, aresztowania i skazania osoby odpowiedzialnej za nadużycia wobec Violet. Każdy, kto ma informacje, może skontaktować się z Wydziałem Zarządzania Zwierząt Hrabstwa Prince George pod numerem 301-780-7241.
 
Minęło kilka miesięcy od uratowania Violet. Rozwija się pod opieką swojej mamy, która dba o to, aby Violet odżywiała się prawidłowo. Violet teraz waży wspaniałe 60 kg!
 

 
Spędza dużo czasu na plaży …
 

 
Otoczona miłością i uwagą!
 

 
Tak się cieszę, że Violet wyzdrowiała, zwłaszcza po latach złego traktowania i zaniedbania.
 
Podziel się swoją historią z przyjaciółmi, jeśli uważasz, że na to zasługuje!