in ,

„Pełna wojna jest możliwa”. Szef NATO przekazał niepokojące informacje

Trwa kolejny dzień wojny w Ukrainie. Nasi sąsiedzi robią wszystko, co w ich mocy, aby odeprzeć atak wroga. Czy musimy liczyć się z tym, że inne kraje również zostaną włączone w konflikt z Rosją? Co w tej kwestii ma do powiedzenia sekretarz generalny NATO?

Jego słowa nie napawają optymizmem. Uważa on, że to niezwykle trudny czas dla Europy i że sprawy „mogą potoczyć się okropnie źle”.

Szef NATO o wojnie

„Straszliwa wojna w Ukrainie może rozprzestrzenić się na inne państwa i przemienić w pełną wojnę między NATO a Rosją. Pracujemy ze wszystkich sił, by tak się nie stało” – poinformował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w miniony piątek w wywiadzie dla publicznego norweskiego nadawcy NRK.

Jens Stoltenberg przekazał, że przyszło mu być sekretarzem generalnym NATO podczas jednego z największych kryzysów w dziejach Europy.

„To fatalny czas dla Europy” – podkreślił.

I dodał:

„Jeżeli sprawy pójdą nie tak, mogą potoczyć się okropnie źle. Ta straszliwa wojna w Ukrainie to również wojna, która może stać się pełnowymiarową wojną, przerodzić w dużą wojnę między NATO i Rosją”.

Szef NATO obawia się tego, co może nadejść.

„Nie ma wątpliwości, że pełna wojna jest możliwa” – przyznał, podkreślając, że każdy dzień to praca nad tym, by tego uniknąć.

Stoltenberg zaznaczył, że siła NATO jest obecnie ogromna.

„Co więcej, Putin nie docenił naszej zdolności do wzajemnej ochrony i obrony. Dopóki to robimy, jesteśmy bezpieczni” – mówił.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

źródło: RadioZET.pl/PAP/NRK