in

Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami – ale to nie wszystko! Weterynarze oniemieli.

Czegoś takiego świat jeszcze nie widział! Skipper urodził się z sześcioma nóżkami, dwiema miednicami i dwoma ogonami – to bez wątpienia najbardziej wyjątkowy szczeniak. Co ciekawe, piesek nie ma problemów ze zdrowiem!

Prawdziwy cud natury

W Stanach Zjednoczonych pewien weterynarz przecierał oczy ze zdumienia, kiedy odebrał poród. Suczka rasy Border Collie urodziła się z szokującymi wadami rozwojowi – dwie dodatkowe nogi, ogon i miednica. Aż ciężko w to uwierzyć! To pierwszy taki przypadek na świecie.

Szczeniak ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Weterynarze ustalili, że u pieska doszło do rozszczepu kręgosłupa.

„Na szczęście jej organy wydają się być w świetnej formie, siusia, załatwia się i jest bardzo silna! Do tej pory odpowiednio się rozwija” – można przeczytać na Facebooku.

Szpital weterynaryjny Neel Veterinary Hospital poinformował jednocześnie, że z pewnością w przyszłości pojawi się potrzeba fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się. Co ciekawe, każda z łap jest odpowiednio unerwiona i nie ma problemu z reagowaniem na bodźce.

Matka odrzuciła wyjątkową Skipper, jednak zajęli się nią weterynarze. W sieci pojawiła się zbiórka na leczenie i pomoc dla szczeniaka w przyszłości.

„Będziemy nadal badać jej stan, monitorować jej rozwój podczas regularnych kontroli i pomagać pozostać bez bólu i w komforcie przez resztę życia. Teraz dobrze sobie radzi w domu” – czytamy w social mediach.

Podziel się tą niesamowitą informacją z innymi!

Źródło: zdrowie.radiozet.pl | Neel Veterinary Hospital | Facebook, Skippers Journey