in

Ogłoszenie z Łodzi podbija sieć. Napisała je młoda Ukrainka.

Atak Rosji na Ukrainę trwa. Każdego dnia giną niewinni ludzie. Miliony kobiet z dziećmi uciekło z okupowanego kraju i trafiło głównie do Polski. Tutaj starają się wieść normalne życie i zapewnić swoim pociechom przyszłość.

W ostatnim czasie na Janowie w Łodzi pojawiło się ogłoszenie, które w momencie przykuło uwagę mieszkańców. Napisała je dziewczynka. Treść sprawia, że łzy same cisną się do oczu.

Młoda Ukrainka postanowiła pomóc

W Polsce znajduje się już ponad 2,548 mln uchodźców. Tylko dzisiaj do godziny 7 w naszym kraju pojawiło się 5 tys. nowych osób uciekających przed wojną.

Ukraińcy są wdzięczni Polakom za okazaną pomoc. Większość z nich niemal od razu szuka pracy – nie tylko dorośli, ale także młodsi. Przykładem na to jest ogłoszenie pewnej dziewczynki, które pojawiło się na osiedlu Janów w Łodzi.

„Jestem dziewczyną z Ukrainy. Bardzo kocham zwierzęta. Mogę wyprowadzić psa za symboliczną opłatą” – czytamy w ogłoszeniu.

Na kartce oprócz oferty znalazły się także rysunki psów i numer telefonu.

Gdy tylko ogłoszenie trafiło do sieci, pojawiła się pod nim fala komentarzy zachwyconych internautów.

„Uroczy w tym jest fakt, że nawet najmłodsi nie chcą darmowej pomocy tylko sami chcą na siebie zarobić. Tym się właśnie różnią uchodźcy wojenni od emigrantów zarobkowych” – czytamy na Twitterze.

„Talent to ma do rysowania” – pisze ktoś inny.

Niektórzy jednak martwią się o to, że dziewczynka może zostać skrzywdzona.

„(…) Ja bałabym się o dziecko , ze jakiś sk… może ja skrzywdzić”

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl, miniaturka: Adam Jones from Kelowna, BC, Canada, CC BY-SA 2.0, twitter