screen Youtube/NBC 6 South Florida
in ,

Ten napad na sklep stał się hitem sieci. Wszystko przez nieudolność złodzieja

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które stało się prawdziwym hitem sieci. Obraz z monitoringu galerii handlowej w Miami Gardens na Florydzie uchwycił niecodzienny rabunek, którego głównym bohaterem był włamywacz w nietypowym przebraniu. Chcąc uniknąć identyfikacji, mężczyzna założył na głowę karton, jednak zapomniał o jednym „szczególe” – otworze na oczy. Jego plan, który miał chronić jego wizerunek, zupełnie zawiódł.

Pudło na głowie

Wielu przestępców posuwa się do coraz bardziej zuchwałych i niecodziennych sposobów, aby osiągnąć swój cel – zdobycie łatwych pieniędzy kosztem innych. Jednak żadne z tych przestępstw nie wzbudziło takiego zainteresowania i rozbawienia jak nieudolna próba kradzieży, która niedawno miała miejsce w galerii handlowej w Miami Gardens na Florydzie.

Nagranie, które zostało udostępnione przez lokalne media, szybko rozprzestrzeniło się w sieci. Obraz ukazuje chwilę, kiedy włamywacz bezlitośnie rozbija gablotkę z telefonami komórkowymi i pakuje skradzione urządzenia do swojego plecaka. Wszystko toczyło się bez żadnych świadków, a mężczyzna wydawał się pewny, że jego tożsamość pozostanie skryta dzięki specjalnemu przebraniu.

Jednak nie dostrzegł jednego poważnego błędu – nie miał wyciętego otworu na oczy w swoim kartonowym nakryciu głowy. Włamywacz nie zdawał sobie sprawy, że przez ten niewielki „szczegół” stanie się obiektem uwagi nie tylko monitoringu, ale i całej społeczności internetowej. W momencie, gdy podnosił pudło z telefonami na wysokość czoła, kamery wyraźnie zarejestrowały jego twarz, odsłaniając tożsamość nieudolnego rabusia.

Niezręczne nagranie szybko stało się tematem gorących dyskusji i żartów w sieci. Internauci nie szczędzili dowcipów na temat tego „genialnego” przebrania, które zamiast pomóc włamywaczowi, doprowadziło go do upokorzenia. Wielu z nich komentowało, że przestępca powinien nauczyć się podstawowych zasad maskowania tożsamości, zanim zdecyduje się na tak ryzykowne przedsięwzięcie.

Obejrzyj nagranie poniżej!