fot. freepik.com
in

Posadź tę roślinę i pożegnaj pająki, myszy oraz inne niechciane szkodniki w twoim domu

Każdy dom na tej Ziemi jest odwiedzany od czasu do czasu przez nieproszonych gości, takich jak pająki, myszy i całą resztę innych niechcianych szkodników. Ich widok nie należy do przyjemnych, ale one ciągle pojawiają się niezależnie od częstotliwości sprzątania domu. Jedyną rzeczą gorszą od inwazji myszy i pająków? – Jest sposób na pozbycie się tej inwazji…

Sposób na szkodniki

Szkodniki mogą zaatakować prawie każdy dom, a pomimo wszystkich produktów, których używamy, zawsze znajdzie się gdzieś jakiś pająk w kącie. Ale wcale nie musimy robić żadnych pułapek czy ich zabijać, ponieważ jest pewien naturalny sposób, aby pozbyć się ich za pomocą prostych i tanich składników.

Posadzenie mięty pieprzowej

Pierwszym i najprostszym sposobem, aby zapobiec inwazjom szkodników jest posadzenie mięty pieprzowej zewnątrz a także wewnątrz domu. Posadź jej tyle ile tylko możesz dookoła domu dla maksymalnej ochrony i oczywiście świeżej mięty, którą będziesz mógł wykorzystać także w swojej kuchni.

Skarpetka z suszoną miętą

Metoda ta jest prosta, gdy potrzebujesz szybkiego rozwiązania. Umieść trochę suszonej mięty pieprzowej w skarpetce i ją zawiąż, a następnie rozmieść takie skarpety w całym domu, w pobliżu otworów, szczelin, lub jakichkolwiek innych miejsc w których spodziewasz się grasujących szkodników.

Domowy Spray

Ponadto możesz przyrządzić także środek odstraszający, który jest naprawdę skuteczny. Wystarczy, że zagotujesz wodę, a następnie zaparzysz suszoną miętę pieprzową w ten sam sposób, jak gdybyś parzył herbatę lub kawę. Kiedy mieszanka się już dobrze zaparzy, pozostaw ją do ostygnięcia. Następnie przelej ją do plastikowej butelki ze sprayem. Teraz możesz użyć go jako dodatkowy spray podczas czyszczenia szafek lub innych miejsc, gdzie znalazłeś dowody aktywności gryzoni.
mieta-pieprzowa3x

To zapewni bardzo szybkie efekty w ciągu zaledwie kilku dni. Szybko zauważysz, że Twój dom jest całkowicie wolny od szkodników! Czy kiedykolwiek korzystałeś z mięty pieprzowej w taki sposób? Znasz jakieś inne metody czy może wolisz staromodne pułapki?

Źródła:tiphero