in

Wierni wyszli z kościelnych ław i zaczęli kłaść się, udając martwych. Powód szokuje

W ostatnim czasie w jednym z kościołów miała miejsce sytuacja, która odbiła się głośnym echem w sieci. Wierni przyszli do świątyni na nabożeństwo, jednak część z nich szybko opuściła ławki i zaczęła udawać martwych, kładąc się na posadzce. Co się takiego wydarzyło?

Nagranie z całego zajścia trafiło do sieci i w momencie przykuło uwagę internautów. Ciężko przejść obok niego obojętnie.

Wierni udawali martwych

Wszystko stało się w katedrze w Kolonii w dniu Objawienia Pańskiego nazywanego potocznie świętem Trzech Króli. To właśnie tam aktywiści z grupy Extinction Rebellion zapoczątkowali nietypową demonstrację. 12 osób położyło się na ziemi przed rozpoczęciem nabożeństwa, aby wyrazić swój sprzeciw przeciwko degradacji środowiska i zarzucić niemieckim władzom i Kościołowi bezczynność.

Aktywiści zostali nagrodzeni brawami, po czym wyprowadzono ich ze świątyni. Nabożeństwo zostało rozpoczęte, jednak poruszenie wśród parafian jeszcze przez długi czas nie malało. Jeden aktywista stawiał opór, co skończyło się tym, że dwójka osób została poszkodowana.

„Akcja w katedrze w Kolonii wywołała poruszenie. Poszło bardzo spokojnie z naszej strony i skończyło się przed rozpoczęciem nabożeństwa” – tłumaczą aktywiści z Extinction Rebellion.

Aktualnie policja bada tę sprawę. Chodzi mianowicie o naruszenie ustawy o zgromadzeniach i wtargnięcia na teren świątyni.

„Podszedłem do mikrofonu i zwróciłem uwagę, że Kościół również jest zaangażowany w zachowanie działa stworzenia, ale chcemy celebrować nabożeństwo” – wyjaśnił dziekan katedry Robert Kleine w rozmowie z „Frankfurter Rundschau”.

Nagranie można obejrzeć poniżej:

Źródła: popularne.pl, twitter.com