in

Ich taniec sprawił, że widownia oszalała. Wszystko za sprawą piosenki, jaką wybrali na występ…

Wszyscy słyszeliśmy miliony razy w swoim życiu taneczne hity takie jak „Whip and Nae Nae”, „The Bernie” i „In My Feelings”, ale jest jeden rodzaj tańca, który nigdy nie wyjdzie z mody! Od ponad 80 lat swing jest podstawą amerykańskiej kultury – i ci dwaj tancerze są dowodem na to, że nie przestanie nim być.

Sposób, w jaki ci dwaj tancerze się poruszają, jest naprawdę hipnotyzujący. Bianca Locatelli i Nils Andrén – tańczą razem, odkąd pamiętają. Są tak dobrzy w swingowym tańcu, że podróżują po świecie, szerząc swą miłość do swingu i ucząc innych tańczyć z taką samą pasją, jaką mają oni!

Kiedy nadszedł czas, aby Bianca i Nils zademonstrowali swoje umiejętności podczas festiwalu „Rock That Swing” w Monachium w Niemczech, nikt nie wiedział, czego się spodziewać. Publiczność była nie lada zaskoczona piosenką z Dirty Dancing „Hey! Baby”! Zamiast wybierać duszną, oldschoolową piosenkę, której nikt nie znał, Bianca i Nils wybrali taką, która sprawiła, że wszyscy wstali z krzeseł i podążali za nimi w rytm tańca. Taki wybór melodii sprawił, że szanse na główną nagrodę zaczęły się pojawiać, zanim jeszcze para weszła na parkiet.

Chociaż teraz wszystko wygląda pięknie, Nils przyznał, że jego podróż do tańca była bardzo długa: „Próbowałem hokeja na lodzie, ale to nie moja bajka, próbowałem piłki nożnej, w tym też się nie odnlazłem… Próbowałem wielu rzeczy.”
 
Bez względu na to, jakich rzeczy w życiu próbował, jedyną, która naprawdę go fascynowała, był taniec swingowy. Muzyka przenosiła jego ciało (a także umysł!) w inny wymiar. Wiedział, że jedyne, czego potrzebuje w życiu, to zdrowych nóg i partnerki do tańca!
 

 
Wtedy natknął się na Biancę, a reszta to historia Dirty Dancing …