in

Hakerzy uderzają w Rosję. Każdy może przyłączyć się do ich akcji [Aktualizacja]

Cały świat jest wstrząśnięty atakiem Rosji na Ukrainę. Niektórzy każdego dnia pracują nad tym, żeby utrudnić Putinowi wykonanie „operacji specjalnej”. Wśród nich znajdują się oczywiście hakerzy.

W ostatnim czasie do sieci trafił komunikat aktywistów. Są oni gotowi, by skutecznie uprzykrzać Rosjanom ich działania. Na czym polega ich kolejny krok? Chodzi o uświadamianie tamtejszych mieszkańców, co tak naprawdę dzieje się w Ukrainie.

Komunikat hakerów

Rosyjski rząd zakazuje rozpowszechniania „fałszywych informacji” na temat tego, co dzieje się na Ukrainie. Wszystko to, co niekorzystne, jest tłamszone tak, aby Rosjanie myśleli, że to, co teraz się dzieje, wcale nie jest tym, czym naprawdę jest.

Grupa aktywistów „Squad 303” postanowiła pokazać prawdę. Na nagraniu, które trafiło do sieci, możemy zobaczyć zamaskowanego mężczyznę opowiadającego o działaniach, które podjął wraz z innymi. Zwraca się do ludzi mieszkających na Zachodzie z prośbą o pomoc w akcji.

„My, ludzie z całego świata, mamy wiadomość dla narodu rosyjskiego. Zapłaci wysoką cenę za haniebną decyzję swojego dyktatora Władimira Putina o zaatakowaniu niepodległej Ukrainy. To wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na rosyjską agresję” – podkreślono w komunikacie.

Zamaskowany mężczyzna informuje, że blisko 150 milionów Rosjan nie ma pojęcia o tym, co naprawdę wydarza się w Ukrainie. Są bowiem ofiarami propagandy.

„W Rosji nie ma wolnych mediów, a Internet podlega cenzurze. Jest jednak możliwość, żeby każdy z nas przekazał zniewolonym mieszkańcom tego kraju bezpośrednią wiadomość. Squad 303 daje wam narzędzie, pozwalające na wysyłanie wiadomości tekstowych na losowe rosyjskie numery. Pozwólcie im poznać prawdę” – apeluje.

Do komunikatu dołączono link. Każdy może wziąć udział w akcji.

„Drodzy Rosjanie, wasze media są cenzurowane. Kreml kłamie. Tysiące waszych żołnierzy i braci Ukraińców ginie. Dowiedzcie się prawdy w bezpłatnej aplikacji Telegram. Czas obalić dyktatora Putina!” – brzmi komunikat, który dana osoba wyśle pod losowy numer kogoś z Rosji.

AKTUALIZACJA 7 marca
„SMS-y są wysyłane z naszych numerów, co oznacza, że możemy w ten sposób zostawić ślad w rejestrach rosyjskich operatorów. Serwis zaleca, aby chcąc dołączyć do akcji Squad303 zaopatrzyć się w nową i kupioną tylko do tego celu kartę SIM. „W Polsce można łatwo kupić aktywną kartę SIM, której nie trzeba rejestrować na siebie” – informuje portal Niebezpiecznik.

Źródło: @nexta_tv