Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in

Oto 5 powodów, dla których nigdy nie powinieneś zamieszczać zdjęć swoich dzieci w internecie

Kiedyś robienie zdjęć dzieciom oznaczało uchwycenie najważniejszych chwil, a następnie pokazanie ich krewnym i przyjaciołom. Dziś już tak nie jest…

Chwile z dziećmi uwiecznia się o każdej porze dnia, a zdjęcia są rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych na dużą skalę. Ale ten sposób działania może tylko zaszkodzić naszym dzieciom. Oto dlaczego:

1. Zainteresowania dziecka

fot. pixabay.com

Wszyscy rodzice lubią pokazywać, jak mądre jest ich dziecko. Właśnie dlatego publikują zdjęcia swoich dzieci, podczas gdy przodują w matematyce lub olimpiadach sportowych. Jednak te zdjęcia sprawią, że Twoje dzieci będą łatwym celem dla porywaczy – będą doskonale wiedzieć, jak do nich podejść.

2. Zdjęcia Twojego dziecka mogą służyć do wyłudzania pieniędzy

Osoby w złej wierze robią wszystko, aby nielegalnie gromadzić pieniądze. Odkryto, że niektórzy przestępcy przeszukują internet w poszukiwaniu zdjęć smutnych dzieci, których można użyć, aby poprosić o datki na opiekę nad chorym dzieckiem. Poza tym zdjęcia dzieci mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych.

3. Zdjęcia częściowo ubranych dzieci są zagrożone w Internecie

Australijska firma Office of Safety Commissioner, która zajmuje się bezpieczeństwem w Internecie, odkryła witrynę dla dorosłych z 45 milionami zdjęć dzieci, które zostały zebrane w sieciach społecznościowych.

4. Nigdy nie publikuj danych o planach dziecka

Publikowanie danych o szkole lub zajęciach na siłowni dziecka może być bardzo ryzykowne: źli ludzie wykorzystują te informacje, by udawać przyjaciół rodziny i porywać dzieci. W eksperymencie społecznym wynajęto aktorów, aby zachowywali się jak porywacze dzieci. Rezultat? Po kilku ich słowach prawie wszystkie dzieci chciały pójść za „porywaczami”.

Zdjęcie ilustracyjne freepik.com

 

5. Kradzież konta

Ktoś niebezpieczny może uzyskać dostęp do twojego konta lub konta twojego dziecka

Co sekundę kradzionych jest około 95 haseł i kont. Kto publikuje dane osobowe w Internecie, jest bardziej zagrożony. Zwłaszcza osoby, które używają imienia swoich dzieci jako hasła do profili w sieciach społecznościowych i jednocześnie publikują informacje o swoich dzieciach, mogą zostać łatwo zhakowane.

Robienie zdjęć dziecka i udostępnianie ich publicznie może być bardzo niebezpieczne. Unikaj tego tak bardzo, jak potrafisz i koniecznie udostępnij te informacje swoim bliskim!