in

Słoniątko upadło na środku ulicy. Nikt nie spodziewał się, że jego rodzina zareaguje w taki sposób!

Słonie to absolutnie niesamowite stworzenia, inteligentne, zabawne, opiekuńcze a także pełne wielkiej dobroci i współczucia. Wystarczy spojrzeć na ten słodki przykład, który zdarzył się w Parku Narodowym Krugera znajdującym się w Południowej Afryce.

To był szczególnie gorący dzień, turyści przejeżdżali jedną z turystycznych dróg parku i natknęli się na grupę słoni usiłującą przejść przez drogę. Wtedy nagle jeden z nich upadł, najprawdopodobniej z powodu odwodnienia lub wyczerpania. Biedne maleństwo nie było w stanie się nawet podnieść, a co dopiero iść dalej. Ten scenariusz był wyzwaniem dla ludzi czekających w swoich samochodach, aż trudno sobie wyobrazić ich uczucie bezradności i niepewności w tej sytuacji. Czekali i mieli nadzieję, że pracownik parku lub weterynarz pojawi się lada moment. Powoli zaczęli się zastanawiać, czy aby czasem nie powinni coś zrobić w takiej sytuacji…

Ale na szczęście, nie musieli czekać i zastanawiać się zbyt długo, ponieważ nadeszła reszta stada i pomogła temu biednemu słoniątku ruszyć dalej. Ten film to wspaniałe przypomnienie jak niesamowite są te stworzenia i jaka potrafi być natura.