in

12 mało znanych trików, które pomogą skutecznie pozbyć się przykrych zapachów z domu.

Choćbyśmy się bardzo starali, nasze mieszkanie może wciąż wydzielać nieprzyjemne zapachy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Brzydkie zapachy nie zawsze są spowodowane przez zaniedbanie domu.

Mogą się pojawiać z wielu różnych przyczyn, nad którymi możemy nie mieć kontroli, na przykład: zła wentylacja pomieszczeń czy nadmierna wilgoć. Ale są łatwe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które działają szybko i skutecznie.

Triki na brzydki zapach

Te sposoby z pewnością wyeliminują brzydkie zapachy i zapewnią spokój ducha przy następnej wizycie rodziny lub przyjaciół.

Szczotka do czyszczenia toalety


Szczotki toaletowe mogą być wręcz obrzydliwe. Aby utrzymać ją w czystości i zapewnić świeżość, dodaj do pojemnika na szczotkę zapachowy środek myjący.

Ręcznie robiony spray zapachowy do toalet


Stwórz własny spray do toalety ze swoich ulubionych olejków. Rodzina i przyjaciele będą wdzięczni za wyjątkowy zapach w toalecie, który ukryje nieprzyjemny zapach.

Dodaj zapach do papieru toaletowego


Jeśli na tekturowe wnętrze papieru toaletowego dodasz kilka kropel olejku eterycznego, będzie on pachniał w całej łazience. To prosty i tani sposób na zachowanie świeżego zapachu.

Odśwież ręczniki


Ten trik jest prosty, ale skuteczny. Nieuprane ręczniki wydzielają nieprzyjemny, stęchły zapach. Aby zawsze były pachnące, pierz je po trzech użyciach. Jeśli dodasz do prania pół filiżanki sody oczyszczonej, ręczniki będą jeszcze bielsze i świeższe.

Zneutralizuj zapachy z kuchni


Wszystko, czego potrzebujesz do walki z nieprzyjemnym zapachem powstającym przy gotowaniu to odrobina sody oczyszczonej. Wsyp ją do miseczki i postaw na zlewie. Soda wchłonie brzydki zapach z kuchni.

Świeży zapach z lodówki


Aby pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, połóż w środku pół cytryny. W walce z zapachami pomoże także soda oczyszczona wysypana na mały talerzyk.

Brzydki zapach z kosza


Soda oczyszczona kolejny raz przybywa na ratunek! Aby usunąć zapach śmieci, należy posypać kosz sodą. Dodatkowo na jego spód można wysypać także żwirek dla kotów. Wchłonie on brzydkie zapachy, które przestaną wydobywać się ze śmietnika.

Pozbądź się zapachu z odpływu


Do umycia zlewu potrzebujesz tylko 2 składników, które znajdziesz w swojej kuchni – octu i sodę oczyszczoną. Na początek wsyp szklankę sody do odpływu i zalej ją dwoma szklankami octu. Pozostaw na około 5 minut. Na koniec spłucz odpływ gorącą wodą.

Odśwież swój materac


To prawda! Twój materac może być przyczyną brzydko pachnącej sypialni. Aby odświeżyć materac, przesiej przez sitko sodę na całą jego powierzchnię i zostaw na 30 minut. Następnie dokładnie odkurz.

Zapach do szafy


W szafie mogą znajdować się wszystkie rodzaje ubrań od skarpet do stare dżinsy, aż po mało pachnące buty. Użyj kilka torebek ziołowej herbaty, aby odświeżyć wnętrze garderoby. Przywiąż do wieszaka kilka torebek z herbatą ziołową, które nie tylko wchłoną brzydkie zapachy, ale także zostawią przyjemny aromat.

Odśwież kanapę


Tak samo jak samo jest materac, kanapa również potrzebuje odświeżenia. Rozsyp na kanapę sodę, a następnie odkurz. Świeży zapach zapewne zrobi wrażenie na przyjaciołach i sąsiadach.
Pozbądź się zapachu zwierząt

Miłośnicy zwierząt domowych często muszą radzić sobie z brzydkim zapachem, jaki zostawiają nasi czworonożni przyjaciele. Aby pozbyć się silnego zapachu, wystarczy wlać ocet do butelki z rozpylaczem. Do mikstury dodajemy 10 kropli olejku eterycznego, np. olejku cytrynowego, waniliowego lub lawendowego. Taką mieszanką spryskujemy cały dom, a szczególnie pomieszczenia, w których przebywają nasze zwierzęta.
Źródło: Expert Home Tips