fot. freepik
in

Zakopała w ziemi zużytą torebkę po herbacie. Rezultat przeszedł jej najśmielsze oczekiwania!

Jeśli jak większość ludzi wyrzucasz zużyte torebki z herbatą, zdecydowanie powinieneś przestać to robić. Mają tak wiele zastosowań, że jak poznasz je wszystkie zrozumiesz, że lepiej je wykorzystać niż wyrzucać.

Torebka po herbacie – Zastosowania

Zlikwidujesz nieprzyjemne zapachy

Jeśli po krojeniu cebuli lub ryb, nawet umycie rąk nie pomaga i wciąż pozostaje zapach, wystarczy, że potrzesz je torebką po herbacie.

Na brzydko pachnący dywan można rozsypać zużytą herbatę, a potem odkurzyć. Można także włożyć saszetki do butów i zostawić na noc, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu.

Czyści szkło 

Jeśli akurat skończył Ci się płyn do szyb, zużyta torebka po herbacie może go zastąpić. Otwórz ją, a herbatę wysyp na ściereczkę czy papier – na to czym zwykle myjesz okna czy lustra. Przetrzyj powierzchnię, a potem ponownie, tym razem suchą, czystą szmatką.

Kompost 

Zużyta herbata jest także świetnym składnikiem naturalnego kompostu. Jeśli masz kompostownik wrzucaj do niego zużyte torebki, możesz także podlewać go zaparzoną herbatą.

Nawóz – wersja uproszczona

Torebki po herbacie świetnie odżywiają rośliny i sprawiają, że szybciej rosną. Oderwij sznurek i zagrzeb w ziemi przy roślinie. Można także włożyć torebkę do ziemi w doniczce.

Sposób na afty lub ból zęba

Wystarczy zanurzyć zużytą herbatę w ciepłej wodzie, a następnie przyłożyć ją do bolącego zęba lub afty – będzie mniej bolało, a afta szybciej zniknie.

Gojenie

Skaleczenie szybciej się zagoi jeśli przyłożysz do rany torebkę herbaty.

Dodatek do kąpieli 

Kilka zużytych torebek dodanych do kąpieli poprawi stan skór. Herbata jest znakomitym przeciwutleniaczem.

Siniaki 

Szybciej znikną i będą mniej bolesne, jeśli przyłożysz do nich torebkę herbaty. Przyniesie także ulgę po ukąszeniach komarów i poparzeniu słonecznym.

Odkąd znam te sztuczki nie wyrzucam zużytych torebek. Tobie też polecam.