in

Zostawiasz klucz w drzwiach? Gdy dowiesz się o tym, już nigdy tak nie zrobisz

Czy jesteś jedną z tych osób, które zostawiają klucz do mieszkania w drzwiach na noc? Jeśli tak, najlepiej, żebyś już teraz przestał to robić! Jak się okazuje, ułatwiasz zadanie grasującym złodziejom.

Jak to możliwe? Znamy szczegóły. O tym powinien wiedzieć każdy.

Tego lepiej nie robić

Nie ma wątpliwości co do tego, że zostawianie kluczy w drzwiach jest po prostu wygodne. Nie musimy ich szukać po wszystkich pokojach, ponieważ zawsze znajdują się w jednym miejscu i to tuż przy wyjściu. Jeśli jednak chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo, pod żadnym pozorem nie powinniśmy tak robić. Dlaczego?

Włamywacze będą bardzo zadowoleni, gdy spostrzegą, że zostawiłeś klucz w drzwiach. Mogą go wtedy ukraść za pomocą metody nazywanej „łowieniem” lub też w łatwiejszy sposób otworzyć drzwi, korzystając z wytrycha.

Większość mechanizmów zamkowych w drzwiach dostępnych na rynku działa tak, że włożenie właściwego klucza z jednej strony sprawia, że dochodzi do poluzowania zabezpieczeń przed otwarciem złym kluczem. Jeśli dojdzie do rozregulowania tych zapadni, otwarcie drzwi przy pomocy wytrycha stanie się banalnie proste nawet dla niedoświadczonego włamywacza.

Najlepiej będzie, jeśli powiesisz klucze gdzieś obok drzwi lub schowasz w bezpiecznym miejscu w szufladzie.

Podziel się tą ważną radą z innymi!