in

Ile najwięcej zarobi kasjer na stacji Orlen? Ta kwota wywołuje niemałe zaskoczenie!

Stacje PKN Orlen są znane wszystkim Polakom. Możemy je spotkać nie tylko w swoim kraju, ale również w Niemczech, Czechach czy na Słowacji. Zachodni sąsiedzi, pracując na kasie, mogą spodziewać się 1,8 tys. euro (ok. 9 tys. złotych) pensji na start. To trzy razy więcej niż w Polsce.

Ile zarabia kasjer na stacji Orlen?

PKN Orlen szczyci się fazą rebrandingu. Polska spółka może pochwalić się wieloma stacjami w Niemczech, jednak zaledwie 6 z nich działa pod tą marką. Orlen podkreśla, że łącznie u zachodnich sąsiadów jest 586 stacji polskiego koncernu. W przeciągu minionych 10 lat Koncern zdecydował się na inwestycję w Niemczech wynoszącą łącznie ponad 300 mln euro (ok. 1,4 miliarda zł).

Stacje benzynowe w Niemczech oferują także polskie produkty. W ofercie znajdziemy soki, napoje energetyzujący czy też hot dogi i zapiekanki z naszego kraju. Zarobki jednak są inne niż w Polsce – dużo wyższe! W naszym kraju kasjer dostaje trzy razy mniej pieniędzy niż ten, który pracuje w Niemczech.

Jak wynika z doniesień „Faktu”, stawki niemieckich stacji nie są jednolite. W lipcu 2020 roku kasjer na stacji paliw Star (ajent, pod którego marką pracuje polski koncern) zarabiał w Hamburgu 1,8 tys. euro (ok. 9 tys. zł) miesięcznie na start. Musiał on znać język niemiecki na poziomie B2.

Stacje Orlen znajdziemy także w Czechach – tam jest ich 421 i na Słowacji. Koncern zaznacza, że obecnie prowadzone są prace mające za zadanie ujednolicić wizerunek sieci. Każdy obiekt przeszedł cobranding i funkcjonuje jako Benzina — ORLEN.

Strategia koncernu zakłada, że do 2030 roku poza Polską ma być o wiele więcej stacji.

Obiekty za granicą mają stanowić 45 proc. wszystkich stacji (z 37 proc. obecnie). Do tego czasu marka Orlen przewiduje działanie minimum 3500 stacji paliw.

Źródło: fakt.pl, o2.pl