in

Tylko 1% osób potrafi wskazać słonia ukrytego na tym obrazku. Czy Tobie też się uda?

W sieci możemy znaleźć mnóstwo obrazków, z którymi nasz zmysł wzroku nie do końca dobrze sobie radzi. Mowa oczywiście o iluzjach optycznych, które niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć. Tym razem nie będzie inaczej. Gotowi?

TikToker Hectic Nick opublikował pewien ciekawy rysunek i podkreślił, że zaledwie garstka osób będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, co się tak naprawdę na nim znajduje. Będziesz jedną z tych osób? Sprawdź się!

Gdzie jest słoń?

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie natknął się na zagadkę, która wydawała się nie mieć dobrego rozwiązania? Iluzje optyczne sprawiają, że nie wiemy, co tak naprawdę widzimy. Eksperci zajmują się tym zjawiskiem już od setek lat. Jest ono bardzo ciekawe i jednocześnie potrafi dostarczyć sporej dawki rozrywki.

TikToker Hectic rzucił nam wyzwanie. Na opublikowanym przez niego obrazku znajduje się słoń. Niektórzy nie potrafią go znaleźć i nie wierzą, że to prawda. Influcencer zaznaczy podczas publikowania rysunku: „Tylko jeden procent ludzi może znaleźć ukrytego słonia na tym obrazie”.

@hecticnick Can you find him? 🐘 #fyp ♬ Build a B*tch – Bella Poarch

Zadane nie jest łatwe, ale Hectic dał pewną podpowiedź. Przekazał, że ci, którzy mają problem z rozwiązaniem zagadki, powinni odwrócić telefon do góry nogami i popatrzeć na rysunek jeszcze raz.

Część fanów mimo skorzystania ze wskazówki nadal nie potrafiła wskazać słonia. Jak się okazuje, zwierzę jest ukryte na pierwszym planie. Dwa większe drzewa to jego nogi, a mniejsze – to trąba.

„Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia” – pisze internauta.

„Te drzewa zupełnie mnie zmyliły!” – czytamy w komentarzach.

Źródło: o2.pl