fot. freepik, Tiktok/ ks.piotrjarosiewicz
in

Co po śmierci stanie się z małżeństwem? Odpowiedź księdza zasmuciła wielu

TikTok choć dla wielu kojarzy się głównie z krótkimi zabawnymi filmikami i tanecznymi wyzwaniami, stał się platformą, na której głos zabierają także duchowni. Jednym z nich jest ksiądz Piotr Jarosiewicz, który nie boi się poruszać trudnych tematów.

Ksiądz Piotr nie tylko przewodniczy mszom świętym czy udziela sakramentów, ale również aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, aby odpowiedzieć na pytania ludzi szukających duchowych wskazówek. Pytania skierowane do niego są różnorodne, od tych bardziej codziennych do głęboko filozoficznych.

Czy małżeństwo przetrwa śmierć?

Ostatnio jeden z filmików księdza Piotra wzbudził duże zainteresowanie. Odpowiedział on na pytanie jednej z internautek: „A czy mój mąż na tamtym świecie będzie nadal moim mężem?”.

Odpowiedź księdza była klarowna. Zwrócił uwagę na słowa przysięgi małżeńskiej, która mówi: „nie opuszczę cię aż do śmierci”. W związku z tym, w świetle wiary, po śmierci przysięga przestaje obowiązywać. Wskazał również na słowa ewangelii świętego Łukasza, która mówi, że w niebie ludzie ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż.

Czy rozpoznamy bliskich w niebie?

Jednak to, co zainteresowało internautów najbardziej, to odpowiedź na pytanie, czy po śmierci rozpoznamy swoich bliskich.

„Teologia mówi, że tak będziemy mieli świadomość kto jest kim w rzeczywistości nieba. (…) Czy będziemy siebie kojarzyli? Wierzymy, że tak i teologia uczy, że tak.” – wyjaśnił ksiądz Jarosiewicz.

Wielu internautów wyraziło swoje zaniepokojenie i smutek z powodu takiej interpretacji.

„Trochę strasznie to brzmi. Mam dziecko, żonę i miałbym ich nie znać.”

„Zatem to bardzo smutne.”

„Oczywiście bóg jest najważniejszy! Ale to oznacza, że moja rodzina w niebie będzie mi obojętna? Bardzo smutne.”

„Jest to jest straszne. Jestem wierząca, ale trochę się tego boję. Mam męża, 2 dzieci – jest super, a tam To wszystko zniknie.”

„Czyli np miłość do Rodziców nie będzie miała znaczenia ? ja niebo wyobrażam sobie jako bycie z Nimi” – komentują internauci.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @KlaudiaKarolina ♬ Mary Goes to Jesus – Ron Allen & Chris Bleth & John Debney & Nick Ingman & his Orchestra