in

Od dziś twoje pranie będzie bielutkie, świeże i pachnące. Bez chemicznych środków, tanio i prosto!

Każdy z Nas zapewne zdaję sobie sprawę, że chemia jest niezdrowa, ale jak tego uniknąć? Trudno znaleźć jedzenie bez chemii, a co tu dopiero mówić o naturalnych środkach do prania – to jak szukanie igły w stogu siana.

Ale wystarczy tylko jeden wspólny składnik podczas każdego prania, aby zaoszczędzić sporo wysiłku, pieniędzy i nerwów. Nasze pranie będzie olśniewało czystą bielą i świeżym zapachem!

Wlej do pralki około 125 ml octu. To sprawi, że kolory będą żywe przez dłuższy czas, a zmechacony materiał będzie oddzielał się od ubrań.
pranie1x

Wlej trochę octu zamiast płynu do płukania tkanin. Ocet ma podobny efekt, ale jest dużo lżejszy i na dodatek jest bardziej przyjazny dla środowiska. Dzięki niemu łatwo pozbędziesz się plam z białych ubrań. To sprawdzony sposób każdej babci.
pranie2x

Czasami proszek pozostawia na odzieży ślady po praniu. Osoby, które mają wrażliwą skórę, pewnie wiedzą już do jakiego stopnia może uczulić proszek, który nie spłucze się dobrze z naszych ubrań. Dodając 125ml octu do swojego cyklu prania rozwiążesz ten problem!
pranie4x

Nawet jeśli brzmi to absurdalnie, to jednak prawda – ciecz o silnym zapachu pomaga zneutralizować nieprzyjemne zapachy, takie jak np. dym papierosowy.
pranie5x

Wyjątkowo trudne plamy także da się usunąć za pomocą octu. Wystarczy zamoczyć brudne ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem octu i zostawić na noc, a następnie wyprać je tak jak zwykle.
pranie6x

Właściciele zwierząt wiedzą jak trudno jest pozbyć się włosów z niektórych tkanin. Nawet w tym przypadku, ocet może pomóc w trakcie prania.

Twoje ubrania się elektryzują? Ocet też da sobie z tym radę! Wystarczy dodać go do ostatniego płukania.
pranie8x

Kiedy pierzesz ręcznie, dodaj do miski około 60ml octu a ubrania niech moczą się co najmniej przez 30 minut. Tym sposobem wyczyścisz najbardziej delikatne rzeczy.

Na koniec, warto też wspomnieć, że ocet pomoże utrzymać Twoją pralkę w czystości – bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych!
pranie10x

Źródło Zdjęć:genialetricks.de