in

8 warzyw i ziół, które kupisz tylko raz a będą rosły już zawsze. To naprawdę się opłaca!

Zapewnienie świeżych ziół i warzyw w swojej kuchni może być bardzo proste i w dodatku tanie. Wystarczy, że kupisz je tylko raz, a potem będziesz mógł cieszyć się nimi już zawsze.

Jest wiele roślin, które wypuszczają korzenie, zaraz po tym jak umieści się je w wodzie. Za pewien czas wyrosną z nich nowe liście, których Ty możesz używać na co dzień.

Zebraliśmy listę ośmiu najlepszych roślin, które kupisz tylko raz i będziesz mógł uprawiać je w swoim domu. Od teraz będziesz miał nieograniczoną ilość tych warzyw i ziół.

1. Szczypiorek
warzywaziola1x
Żeby cebula zaczęła rosnąć wystarczy, że zanurzysz jej korzenie w małej szklance wody. Tylko pamiętaj, żeby zapewnić jej dobre oświetlenie.

2. Czosnek
warzywaziola2x
Korzenie czosnku z łatwością wyrastają i rosną imponująco szybko, jeśli pozostawisz je w wodzie. Te pędy mają bardzo delikatny smak i nadadzą się idealnie jako dodatek do sosów czy sałatki.

3. Kapusta Chińska
warzywaziola3x
Zanurz korzenie tej rośliny w wodzie i pozostaw ją w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Zostaw ją tak na około 1-2 tygodni, po tym czasie będziesz mógł umieścić ją do doniczki. Następnie zamieni się ona w pełnowymiarową kapustę.

4. Seler
warzywaziola5x
Odetnij podstawę selera i umieść go w szklance w ciepłej wodzie. Zostaw go na słońcu. Gdy liście zaczną pojawiać się po środku, będziesz już mógł posadzić warzywo w swoim ogródku.

5. Sałata rzymska
warzywaziola6x
Wystarczy zanurzyć przynajmniej jej połowę w wodzie i pozostawić na kilka dni. Nowe liście zaczną rosnąć w szybkim tempie, po czym będziesz mógł posadzić ją już w ziemi.

6. Mięta
warzywaziola8x
Utnij pęd mięty i włóż go do szklanki z wodą. Po około tygodniu będzie widać już białe korzenie. Poczekaj, aż korzenie będą w miarę długie, po czym posadź miętę w dość dużej doniczce w glebie próchniczej i przepuszczalnej. Mięta uwielbia słońce i pochłania dużo wody, podlewaj ją do 1-2 dziennie. Musisz również pamiętać by ją co roku przesadzić.

7. Bazylia
warzywaziola4x
Po osiągnięciu około 3-4 centymetrów długości, należy umieścić małe pędy bazylii w szklance wody i pozostawić je bezpośrednio na słońcu. Kiedy będą dwukrotnie większe, posadź je już w ziemi i czekaj aż w pełni urosną.
8. Kolendra
warzywaziola7x
Kolendra to kolejna roślina, która zaczyna doskonale rosnąć po zanurzeniu w wodzie.