fot. youtube/ Lady Formula
in

Oto 5 banalnych ćwiczeń na pozbycie się podwójnego podbródka raz na zawsze!

Wszyscy mamy tak zwany „podwójny podbródek”. Jest on jedną z najpowszechniejszych niedoskonałości i stanowi poważny problem estetyczny dla większości osób.

Jest on niczym innym, jak tłuszczykiem nagromadzonym w wyniku nadwagi, zaburzeń hormonalnych lub po prostu przypadłości genetycznej. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu w tej części ciała, wydaje się być niemożliwe, prawda? Jednak okazuje się, że można go zwalczyć za pomocą kilku prostych ćwiczeń!

Nie potrzebujesz wcale wymyślnych sprzętów czy produktów, aby pozbyć się tego problemu – wystarczy Ci tylko ciężar własnej głowy i kilka prostych ćwiczeń. Wzmocnią one mięśnie żuchwy, twarzy i szyi, które odpowiadają za wygląd podbródka. Ćwiczenia są tak proste w wykonaniu, że możesz wykonywać je codziennie.

Sposób na podwójny podbródek

1.
Otwórz szeroko usta, schowaj swoją dolną wargę do środka ust i je zamknij, wyciągając swoją szczękę do przodu. Każdy krok powinien być zamierzony i wykonywany wolno, dzięki czemu mięśnie podbródka będą odpowiednio zaangażowane w ćwiczenia. Pozwól mięśniom odpocząć przed przejściem do następnego treningu. Rozluźnij szczęki delikatnie otwierając i zamykając usta.

2.
Popatrz się w sufit, po czym wyślij w jego stronę wielkiego buziaka.

3.
Ćwiczenie „Dotknij nosa” jest skuteczne we wzmacnianiu mięśni podbródka. Aby to zrobić, wystaw język i staraj się nim dotknąć swojego nosa. Umieść palec pod brodą, dzięki czemu poczujesz jak mięśnie się rozciągają w tej pozycji.

4.
Połóż podbródek na swoich pięściach i staraj się nim wywierać na nie nacisk.

5.
Jeśli chcesz mieć idealny kształt twarzy, musisz wypróbować ten trening. Odwróć głowę na bok i wysuń swoją szczękę do przodu. Powinieneś być w stanie poczuć rozszerzenie mięśni szczęki i szyi. Utrzymaj tę pozycję przez kilka chwil, następnie skręć głowę w drugą stronę i powtórz ćwiczenie.
Po lepszą demonstrację wykonywania tych ćwiczeń, zapraszamy do poniższego filmiku.