in

Jest w „białym małżeństwie” od 20 lat. Ksiądz wyjaśnia, czy to grzech

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i media społecznościowe zdominowały nasze życie, księża także postanowili wykorzystać te narzędzia do swojej misji. TikTok stał się dla nich nowym sposobem na dotarcie do wiernych i udzielanie im odpowiedzi na najbardziej intymne pytania.

Jednym z takich odważnych kapłanów jest ksiądz Piotr Jarosiewicz, który zgromadził już 270 tysięcy fanów na swoim kanale. Ludzie często zadają mu pytania, których raczej nie zadaliby bezpośrednio w kościele, a ksiądz bez wahania odpowiada na nie, ujawniając prawdziwe oblicze kościoła i demaskując mity i nieporozumienia.

Co tym razem ma nam do przekazania?

„Białe małżeństwo”

Jedno z ciekawszych pytań w ostatnim czasie zadała użytkowniczka, która żyje od 20 lat w związku bez ślubu kościelnego, ale przez ten czas nie współżyła z partnerem. Zatroskana kobieta zapytała, czy jej udział w komunii świętej jest grzechem.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz błyskawicznie rozwiał jej wątpliwości i wyjaśnił, że takie „białe małżeństwo” nie jest sakramentem, ale jeśli para chce żyć w taki sposób, może zwrócić się do księdza o zgodę.

„Przysięgamy wtedy, że zamierzamy żyć ze sobą w czystości, czyli przestajemy żyć w grzechu. Przez to możemy korzystać z sakramentu pokuty, czyli ze spowiedzi oraz z sakramentu Eucharystii” – wyjaśnia duchowny.

I dodaje:

„Wiemy dobrze z historii, że te białe małżeństwa istnieją od zarania dziejów, więc odpowiadając na pytanie: tak, można się spowiadać i tak, można iść do komunii świętej, jeśli tak jak wcześniej powiedziałem, jest to zgłoszone do kościoła i księdza oraz mamy to przyrzeczenie”.

Księża tacy jak ksiądz Piotr Jarosiewicz udowadniają, że kościół może być bardziej otwarty i przystępny dla wiernych, odpowiadając na ich najgłębsze pytania i wątpliwości.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @user6333146734936 ♬ Beautiful music with beautiful piano phrases – G-axis sound music

Podziel się tą ciekawostką z innymi!