in

Tą metodą raz na zawsze pozbędziesz się pieprzyków, wągrów i ciemnych plam na skórze!

Zachwiana równowaga hormonalna może być przyczyną zmian i problemów skórnych takich jak wągry, plamy czy brodawki.

1. Pieprzyki

Pieprzyki to zespoły komórek pigmentacyjnych (melanocytów). Ich pojawianie związane jest z genami i ekspozycją na słońce.

Naturalne metody zaradcze:

– czosnek

Otocz pieprzyk taśmą lub wazeliną, by ochronić skórę wokół pieprzyka. Pokryj pieprzyk czosnkiem i zostaw na 4 godziny. Powtarzaj codziennie.

– olej rycynowy i soda oczyszczona

Przygotuj mieszankę o konsystencji pasty, nałóż na pieprzyk i zaklej plastrem. Zostaw na noc, rano zmyj. Powtarzaj do skutku co noc.

– ocet jabłkowy

Zanurz patyczek higieniczny w occie jabłkowym i posmaruj nim pieprzyk. Wyniki są niesamowite! Niepożądany pieprzyk zniknie sam!

2. Brodawki

Brodawki są efektem działania wirusa brodawczaka ludzkiego HPV.

Naturalne środki zaradcze na brodawki

– banany

Przed pójściem do łóżka pocieraj zmianę skórką banana. Powtarzaj przez 2 tygodnie lub do momentu, gdy niechciane brodawki znikną.

– miód 

Postępuj podobnie jak w przypadku banana. Wetrzyj trochę miodu w brodawkę i zabezpiecz ją bandażem. Powtarzaj do momentu, aż brodawka zniknie.

– czosnek

Nacieraj brodawkę wyciśniętym czosnkiem. Procedura ta musi być powtarzana dwa razy dziennie, aż brodawka zniknie.

– ocet jabłkowy
 
Zanurz patyczek higieniczny w occie jabłkowym i nanieś na dotknięty obszar, następnie owinąć to miejsce bandażem na noc lub zaklej plastrem.  Powtórz tę procedurę rano.

3. Brodawki starcze
 

 
Brodawki starcze pojawiają się na ogół w okolicach szyi, klatki piersiowej i pach.
 
Naturalne środki zaradcze dla brodawek starczych:
 
– ocet jabłkowy
 
Po zamoczeniu wacika w occie jabłkowym, wetrzyj go we włókniaka starczego. Możesz zostawić to tak długo, jak tylko chcesz. Pozbędziesz się ich w ciągu zaledwie kilku dni.
 
– olej z drzewa herbacianego
 
Przygotuj mieszaninę kilku kropel wody i kilku kropel oleju z drzewa herbacianego 1:1. Nałóż mieszankę na brodawkę starczą skóry. Powtarzaj 2-3 razy dziennie przez jeden miesiąc.
 
Zalecamy spróbować tej metody, jeśli posiadasz brodawki starcze na oczach, ponieważ jest to jedna z najbezpieczniejszych metod.
 
– soda i olej rycynowy
 
Wymieszaj by otrzymać pastę. Nałóż ją na brodawkę starczą i zabezpiecz plastrem. Procedura ta musi być powtarzana 2-3 razy na dobę.
 
4. Ciemne plamy
 

 
Głównymi przyczynami ciemnych plam starczych są starzenie się wątroby i nadmierna ekspozycja na słońce. Ciemne plamy pojawiają się zwykle na twarzy, przedramionach i na dłoniach.
 
Naturalne środki zaradcze na ciemne plamy:
 
– cytryna
 
Zamocz patyczek higieniczny w soku z cytryny i zastosuj na ciemne plamy na skórze. Kuracja ta musi być powtarzana dwa razy dziennie.
 
– aloes
 
Świeży aloes nałóż na plamy i zostaw na pół godziny. Stosuj do skutku.
 
– cebula
 
Zmiksuj cebulę i otrzymany sok nałóż na dotknięty problemem obszar skóry. Pozwól mu działać przez 10-15 minut. Po tym czasie przemyj miejsce wodą. 
 
5. Zatkane pory
 

 
Jeśli cierpisz na zatkane pory, skóra wygląda nieestetycznie. Zanieczyszczone pory powstają przez gromadzenie się sebum na skórze.
 
Naturalne środki zaradcze na zatkane pory:
 
– peeling z cukru
 
Zmieszaj cukier z sokiem z cytryny. Wykonaj peeling delikatnymi kolistymi ruchami.
 
– parówka
 
Najpierw dokładnie umyj twarz, a następnie wlej do miski gorącą, parującą wodę, pochyl się nad miską i przykryj głowę ręcznikiem. Pozwalaj skórze rozszerzyć zatkane pory pod wpływem pary przez 15 minut. Po zabiegu przemyj twarz letnią wodą.