in

Zimne ognie – atrakcja do weselnych sesji zdjęciowych

Zimne ognie to jedne z najbezpieczniejszych fajerwerków. Najczęściej jest to prosty drut, z naklejoną masą z mieszanką. Po odpaleniu emitują jednocześnie dużo iskier. Druty mają różną długość i grubość, generują przez to różną gęstość iskier i czas trwania efektu. Są także ziemne ognie na wesele z oprawą graficzną, jak również w kształtach takich jak cyfry, serduszka, gwiazdki, choinki lub zwierzątka.

Zimne ognie są popularne, bo są niedrogie i bezpieczne. Nie należy jednak zapominać, że choć iskierki nie parzą, to żarzący się drut może być gorący. Dlatego trzeba i tak zachować ostrożność oraz odpalać te fajerwerki przez dorosłych lub pod ich nadzorem. Warto również stawiać na dobrej jakości zimne ognie z właściwymi certyfikatami, i kupować je w sprawdzonych sklepach.

Zimne ognie na weselu i nie tylko

Wyjątkowy urok zimnych ogni sprawia, że są świetną i efektowną atrakcją imprez oraz różnych wydarzeń. Piękne, złoto-srebrne iskierki roztaczają wokół niezwykły blask, co stwarza nastrojowy klimat. Iskierki rozchodzą się świetlistymi, urywanymi pasemkami, które mieniąc się wydają charakterystyczny odgłos skwierczenia. Dzięki temu, że można je używać w pomieszczeniach, często pojawiają się podczas Sylwestra, w czasie świątecznym, na weselach, rocznicach, urodzinach i imprezach firmowych.

Zimne ognie – jak je wykorzystać na weselu

Podczas wesela zimne ognie mogą znaleźć różne zastosowania. Jak wykorzystać zimne ognie na weselu? Jako efektowne powitanie, czyli wystrzałowy szpaler na wejście Pary Młodej na salę. Także podczas pierwszego tańca i wjazdu tortu na salę. To również świetny i atrakcyjny dodatek do fotografii. Zimne ognie do weselnych sesji zdjęciowych pięknie się prezentują, zwłaszcza po zmroku. Sprawdzą się zarówno do zwykłych zdjęć robionych na sali, jak i na weselnych sesjach plenerowych oraz studyjnych.

Weselne sesje fotograficzne można znacznie uatrakcyjnić dzięki zimnym ogniom. Oprawa zdjęć jest ważna, żeby nie były monotonne, a miały wyjątkowe tło i klimat. Zimne ognie na weselu podczas zdjęć to efektowny dodatek, którego blask rozświetla fotografie, jako świetlista oprawa bohaterów. Pozwalają na uchwycenie radości i emocji Nowożeńców oraz gości. Zdjęcia weselne z zimnymi ogniami będą wyjątkową pamiątką, którą można ładnie wyeksponować. Najlepiej zaopatrywać się w zimne ognie w profesjonalnych sklepach z pirotechniką jak np. PyroTech SHOP.

Jak fotografować zimne ognie na weselnych sesjach zdjęciowych

Jak fotografować zimne ognie? Gęstość i wielkość efektu można dopasować do okoliczności, scenerii czy koncepcji sesji. Najwięcej czasu na zrobienie zdjęć podczas sesji weselnych, dają długie zimne ognie. Pięknie i efektownie prezentują się uchwycone na zdjęciach, także w ruchu niczym świetliste smugi. Dobrze, jeśli całość jest właściwie przygotowana i zaplanowana. Profesjonalni fotografowie poradzą sobie z odpowiednim wykonaniem sesji weselnej. Osoby ustawiane do zdjęcia na swoich pozycjach, muszą otrzymać zimne ognie i zapalniczki. Trzeba zsynchronizować jednoczesne odpalenie. Zimne ognie nie powinny zasłaniać twarzy, więc trzeba je trzymać z dala od niej. Wszystko to łatwiej skoordynować, jeśli fotografuje się mniejszą grupę osób. Fotografowanie zimnych ogni wymaga ustawienia właściwej czułości ISO. Żeby jak najlepiej wykorzystać czas palenia się zimnych ogni, zdjęcia warto wykonywać seryjnie.