in

Zdjęcie ślubne wywołało skandal na całą Polskę. Będzie sprawa w sądzie, aż ciężko uwierzyć.

Zdjęcie ślubne, które zrobiła para młoda w Lublinie, szybko wywołało prawdziwy skandal. Opublikowano je w sieci i natychmiast skończyło się to interwencją służb. Małżeństwo będzie musiało liczyć się z prawą w sądzie. Aż trudno uwierzyć w to, co się stało.

Kto by pomyślał, że dojdzie do czegoś takiego?

Zdjęcia z sesji ślubnej

Para brała ślub w Lublinie i oczywiście ma mnóstwo zdjęć z tej uroczystości. W końcu to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Nie są to jednak zwyczajne zdjęcia, które byłyby miłą pamiątką dla samej pary i dla najbliższych. Fotografie ślubne znalazły się na Facebooku za pośrednictwem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Para pozowała na tle wielkiego transparentu.

Na transparencie widoczne były symbole związane z ideologią nazistowską i faszystowską. Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, że dotyczą one właśnie tych dwóch nurtów, mógł spojrzeć na opis pod zdjęciem: Obóz Narodowo-Radykalny. Zdjęcia wywołały zamieszanie w całym kraju.

Małżeństwo musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że nie ujdzie to małżeństwu na sucho:

„W sprawie tego ślubu nasza organizacja podejmie właściwe kroki prawne, sprawdzimy też, czy faszystowska symbolika eksponowana była w kościele” – czytamy.

Ośrodek podkreśla, że działacze takich organizacji są zindoktrynowani, nie rozumieją, pod czym się podpisują:

„Krzyż celtycki w takiej formie umieszczony w kontekście symboliki nacjonalistycznej jest w zasadzie ekwiwalentny nazistowskiej swastyce”

Internauci nie kryją oburzenia. W sieci możemy znaleźć mnóstwo komentarzy:

„Przecież to trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby taki cyrk odstawić przy starszych ludziach, którzy bankowo byli na ślubie” – zaznacza internautka.

„Dziadkowie, którzy przeżyli wojnę muszą być dumni” – ironizuje ktoś inny.

W naszym kraju szerzenie ideologii nazistowskiej lub innych totalitarnych ideologii i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych lub za bezwyznaniowość grozi grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl