in

Zdjęcie chłopca śpiącego w objęciach z psem na betonie wstrząsnęło światem.

Kilka tygodni temu w stolicy Filipin – Manili, pewien mężczyzna zauważył na ulicy dość wstrząsający widok. Postanowił zrobić zdjęcia i opublikować je w sieci.

Chłopiec spał na chodniku, mocno przytulając swojego psa. Sprawa odbywa się w ruchliwym miejscu – w pobliżu głównego dworca kolejowego, ale ludzie mijają i nie zwracają uwagi na śpiące dziecko.

Gdy tylko te zdjęcia pojawiły się w Internecie, tysiące użytkowników nie mogło pozostać obojętnym na los dziecka. Ludzie zwrócili się do przedstawicieli Departamentu Opieki Społecznej Filipin, aby natychmiast pomóc dziecku.

Jak można było ustalić później, chłopiec ma na imię Nicholas Cristobal i ma 13 lat. Od dawna nie ma rodziców i musi mieszkać na ulicy ze swoim wiernym czworonożnym przyjacielem.

Miejscowi są tak do niego przyzwyczajeni, że nie zwracają na niego uwagi.

„Nie ma rodziców, oboje zmarli na gruźlicę. Na ulicy mieszka ze swoim psem. Codziennie błaga o jedzenie dla siebie i swojego psa w okolicy Eds Shaw Boulevard ”, napisał mężczyzna imieniem Jem Villomo, który zrobił zdjęcia chłopcu.

Mężczyzna nie określił, czy sytuacja jakoś się zmieniła po opublikowaniu tych zdjęć. Dlatego los chłopca jest obecnie nieznany.