fot. freepik.com
in

Zdarzają Ci się zawroty głowy? Poznaj sztuczkę, która w szybki sposób zwalczy tą dolegliwość!

Trzeba przyznać, że na świecie istnieją ludzie, którzy mają niekonwencjonalne sposoby na radzenie sobie z różnorodnymi dolegliwościami.

Jedną z takich osób jest z pewnością Carol Foster z Uniwersytetu w Kolorado, znany i popularny profesor otolaryngolog, który swoje porady publikuje w postaci internetowych filmików. Jedno z jej nagrań zdobyło spory rozgłos, głównie ze względu na nietypową poradę, którą w nim zamieściła. Opisana technika nosi nazwę „Pół-przewrotu” i sprawdza się ponoć w pozbywaniu się dolegliwości, jakimi są zawroty głowy.

Należy rozpocząć od pozycji klęczącej, w której głowa odchylona jest do tyłu w kierunku sufitu. W tej pozycji wytrzymaj przez chwilę. Następnie przechyl się do przodu, tak, żeby czubek czoła delikatnie dotykał podłogi.

Najlepiej, aby głowa była lekko przechylona w kierunku kolan. To nie koniec manewru, bowiem w takiej pozycji musisz przekręcać głowę w kierunku, z którego dochodzą dolegliwości. Jeśli rozpoczynają się one od lewego ucha, wówczas należy kierować głowę w lewą stronę. W takiej pozycji należy poczekać, aż zawroty głowy miną i spokojnie powrócić do normalnego siedzenia.

Dokładny instruktaż można odnaleźć na filmiku zamieszczonym poniżej.