in

Zamach na uniwersytecie, nie żyje co najmniej 8 osób. Studenci uciekali, skacząc z okien [WIDEO]

W rosyjskim mieście Perm miało miejsce coś, co wstrząsnęło całym krajem. Na jednym z uniwersytetów doszło do strzelaniny. Jest co najmniej 8 ofiar i kilkunastu rannych.

Około godziny 11 czasu miejscowego na teren szkoły wszedł uzbrojony 18-latek. Studenci skakali z okna na 1. piętrze, aby przed nim uciec. Sprawcę rzekomo zastrzelono. Do sieci trafiły wstrząsające nagrania.

Tragedia w Rosji

W poniedziałek przed południem w mieście Perm w Rosji na terenie kampusu Permskiego Państwowego Uniwersytetu pojawił się uzbrojony 18-latek. Był w wojskowym mundurze i strzelał z karabinu maszynowego, jak przekazują świadkowie zdarzenia dla portalu Meduza.

„Potwierdzam informację, mieliśmy strzelaninę. Moi koledzy i ja byliśmy w sali konferencyjnej, niektórzy pracownicy zamknęli się w środku, inni pracownicy ukryli się w swoich biurach” – tłumaczy rzecznik.

W mediach społecznościowych w momencie pojawił się apel do studentów znajdujących się na uniwersytecie.

„Jeśli jesteś obecnie na terenie uniwersytetu, jeśli jesteś na sali zajęciowej, spróbuj zamknąć drzwi od środka i nigdzie się nie ruszaj. Jeśli jesteś na kampusie, opuść teren, jeżeli masz taką możliwość” – brzmiała jego treść.

W sieci nie brakuje nagrań ze strzelaniny. Jak przekazało źródło agencji RBK, sprawca to 18-letni Timur Bekmansurow, który kupił broń… legalnie. Parę godzin przed atakiem poinformował w mediach społecznościowych o tym, co planuje zrobić i apelował, aby nie brać tego, co zrobi, za zamach terrorystyczny, zamierza działać sam, długo oszczędzał na kupno broni, a jego motywem jest „fala nienawiści”, którą odczuwa. Przy okazji dołączył swoje zdjęcie z karabinem maszynowym i nabojami.

Jak wynika ze wstępnych informacji, nie żyje co najmniej osiem osób, a kilkanaście jest rannych. „The Moscow Times” pisze, że sprawca został zneutralizowany na miejscu zdarzenia przez służby, wcześniej także odniósł obrażenia. W tej chwili leży w szpitalu na oddziale intensywnej terapii po wymianie ognia z policją.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył głębokie kondolencje rodzinom i przyjaciołom osób zabitych w wyniku strzelaniny

Źródło: onet.pl, se.pl