in

Która figura nie pasuje do reszty? Tę zagadkę rozwiążą tylko najbystrzejsi.

W sieci znajduje się mnóstwo zagadek, nad którymi internauci potrafią głowić się godzinami. Ich rozwiązania nie są tak oczywiste, jak się początkowo niektórym wydaje.

Ta zagadka jest wyłącznie dla bystrych osób. Będziesz w stanie wskazać prawidłową odpowiedź? Przekonaj się sam!

Autorzy zagadki nie mają wątpliwości co do tego, że tylko niektóre osoby znajdą odpowiedź w czasie krótszym niż 10 sekund na frapujące pytanie: który z kształtów nie pasuje do pozostałych?

Zagadka tylko dla bystrych osób

W ostatnim czasie na profilu na Facebooku o nazwie MBACampusLife pojawiła się wyjątkowa zagadka, która w momencie przykuła uwagę każdego. Autorzy grafiki podkreślili, że znalezienie poprawnego rozwiązania w czasie max. 10 sekund uda się tylko wybitnie bystrym osobom.

Aby rozwiązać zagadkę, wskaż poprawnie kształt, który nie pasuje do pozostałych. Początkowo będzie ci się wydawać, że jest to banalnie proste, ale wtedy zastanów się jeszcze raz!

Na poniższej grafice możemy zobaczyć pięć różnych kształtów na jednolitym, szarym tle. Pośród nich jest koło i kwadrat w innym kolorze. Który kształt zdecydowanie gryzie się z pozostałymi?

Wiele osób szybko się poddaje i uważa, że zagadka nie ma poprawnego rozwiązania. Nie jest to jednak prawdą.

ROZWIĄZANIE ZAGADKI:

Pierwsza figura nie pasuje do reszty – mowa o dużym czerwonym kwadracie z czarną obwódką. To właśnie ten kwadrat nie jest unikatowy. Druga figura (kwadrat) nie ma czarnej ramki, trzecia figura to koło i nie ma kątów, czwarta czyli również kwadrat, jest najmniejszy ze wszystkich, a piąta – też kwadrat ale jest innego koloru.

Udało się? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Papilot, zdjęcia: Facebook.com @MBACampusLife