in

Takie zabawki można teraz kupić dzieciom w Rosji. Aż włosy stają dęba!

Atak Rosji na Ukrainę trwa już 67. dzień. Nasi sąsiedzi robią wszystko, co w ich mocy, aby bronić swojej ojczyzny. Co w tym czasie dzieje się w samej Rosji?

Do sieci co chwilę trafiają nowe zdjęcia i nagrania, które szokują. Tym razem nie będzie inaczej. Oto, jakie zabawki mogą kupić swoim dzieciom Rosjanie!

To można kupić w rosyjskim sklepie

Niestety wciąż mnóstwo mieszkańców Rosji wierzy w to, co mówi Putin. Propaganda Kremla postanowiła skupić się w ostatnim czasie nie tylko na dorosłych, ale także na dzieciach w wieku przedszkolnym. W sklepach pojawiły się zabawki z symbolem „Z”, wyrażającym poparcie dla „operacji specjalnej”.

Jak wynika z doniesień „RadioFreeEurope”, jakiś czas temu dzieci były zachęcane przez nauczycieli do tego, by przygotowywać gazetki prowojenne. Teraz przyszedł czas na coś zupełnie innego.

Francis Scarr, dziennikarz „BBC”, pokazał zdjęcia prosto ze sklepu w Rosji. Nie zabrakło w nim zabawek o tematyce militarnej z symbolem „Z”. Zabawkowe sprzęty mają wyglądać tak samo jak te, które rzeczywiście wykorzystuje się w Ukrainie.

Źródło: o2.pl