fot. freepik, facebook/ Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK
in ,

Wypis ze szpitala robi furorę w sieci. Aż nie chce się wierzyć, co lekarz napisał pacjentce

Lekarz z Krakowa zrobił furorę w sieci dzięki swojemu niesamowitemu podejściu do pacjentów. Zdjęcie wypisu, który sporządził dla jednej z pacjentek, szybko stało się hitem internetu.

Lekarz z powołania

Chociaż każdego roku setki studentów kończą studia medyczne i podejmują pracę w szpitalach i przychodniach, nie każdy z nich nadaje się do bycia lekarzem z powołania. Często wybierają tę drogę ze względu na prestiż zawodu lub nadzieję na wysokie zarobki. Jednak są wśród nich tacy, którzy poświęcają się pracy z pacjentami z pasją i empatią, jak właśnie ten lekarz z krakowskiego szpitala.

Zdjęcie wypisu, które udostępnione zostało na profilu „Platforma Komunikacyjna Krakowa – PKK” na Facebooku, stało się szybko viralowe. Na pierwszy rzut oka, dokument wydawał się być zwykłym wypisem lekarskim, ale to, co znalazło się na końcu wypisu, zrobiło wrażenie na wielu osobach. Lekarz postanowił zadbać o bezpieczny powrót pacjentki do domu i sporządził dla niej dokładny plan podróży, włączając w to numery autobusów i godziny odjazdów.

Ten prosty, a zarazem niezwykle pomocny gest od lekarza, spotkał się z zasłużonym uznaniem w sieci. Internauci są pełni podziwu dla takiego podejścia.