in

Zobacz jak traktuje się zwierzęta w popularnym ośrodku turystycznym – nagranie mrozi krew w żyłach

Atrakcja dla turystów – Piekło dla zwierzaków.
Każdy z nas marzy o wakacjach w egzotycznym miejscu, a kiedy już tam jest, nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę płacą zwierzaki za naszą rozrywkę.

Jazda na wielbłądzie lub przejechanie się wozem ciągniętym przez konie, to nie lada przygoda, lecz dla zwierzaków to istne piekło.
PETA – czyli organizacja zajmująca się ochroną zwierzaków, opublikowała niedawno wideo, gdzie widać jak traktuje się wielbłądy i konie, które używane są do przewożenia turystów. Właściciele nie zapewniają im podstawowych potrzeb takich jak woda czy jedzenie – przez co są kompletnie wyczerpane i zagłodzone.

„Wzywamy egipskie Ministerstwo Turystyki do zastąpienia zwierząt nowoczesnymi pojazdami, dzięki czemu turyści mogą czerpać z bogatej historii tego kraju, bez wspierania okrucieństwa wobec zwierząt” – mówi Elisa Allen szefowa PETA w wywiadzie dla Metro.

Na wakacjach korzystając z takich atrakcji przyczyniamy się do wykorzystywania zwierząt – każdy z nas powinien się więc nad tym zastanowić. Rozprzestrzeniajmy to dalej, aby coraz więcej osób było świadomych co muszą przeżywać te biedne zwierzaki, aby zaspokoić naszą rozrywkę. Uwaga: Treści na wideo mogą być nieodpowiednie dla osób wrażliwych.