fot. youtube/ Inside Edition
in ,

Orangutan dostrzega oparzenia na ciele kobiety – ten film pokazuje, że zwierzęta rozumieją więcej niż myślimy.

Orangutany są wysoce inteligentnymi zwierzętami, które dobrze rozumieją ludzi oraz potrafią się z nimi bez problemu dogadać.

To niezmiernie smutne, że ludzie prawie zgładzili to piękne zwierzę o wielkim sercu. Kiedy orangutan Rocky, który mieszka w Indianapolis Zoo, nawiązał kontakt z kobietą cierpiącą na ciężkie oparzenia, pokazał dokładnie, dlaczego te zwierzęta zasługują na nasz największy szacunek.

W roku 2015 Darci Miller miała wypadek i doznała bardzo bolesnych oparzeń. Przez lata przeszła niezliczone operacje, które pomogły jej przywrócić zdrowie i cerę. Mimo to jej życie było emocjonalnym rollercoasterem, a uraz związany z wypadkiem pozostawił swój ślad.

Pewnego dnia Darci z przyjacielem odwiedzili Indiana Zoo.
Ogród zoologiczny zawiera jedną z największych grup orangutanów w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście ogrody zoologiczne nie są idealnym miejscem na dzikie zwierzęta, ale centrum Orangutanów w Zoo Indyjskim jest ważnym miejscem edukacji i badań nad ochroną tego zagrożonego zwierzęcia.

Wśród orangutanów mieszka 9-letni Rocky, znany z tego, że potrafi naśladować ludzki głos, włączając w to samogłoski. Darci nie miała pojęcia, czego się spodziewać tego dnia. Ale spotkanie z Rocky zmieniło jej wizję życia na zawsze. Kiedy Darci stała twarzą w twarz z orangutanem, Rocky był zaciekawiony bandażem, który zakrywał jej ramię i szyję.

Właśnie wtedy wszystko przybrało ciekawy obrót. Rocky wskazał palcami na oparzenia Darcy, niczym człowiek. Czy ten orangutan naprawdę zrozumiał, że jest coś bolesnego pod jej bandażem? Początkowo Darci zawahała się… Ale Rocky był uparty i zdawał się naprawdę chcieć zobaczyć, co było pod bandażem.

Darci powoli oderwała bandaż, aby pokazać ciekawskiemu zwierzakowi rany. A jego reakcja dowodzi, że zwierzęta rozumieją znacznie więcej niż myślimy! Proszę podzielić się tym serdecznym video – ponieważ niektórzy ludzie nadal nie wierzą, że zwierzęta potrafią okazywać współczucie wobec innych… Obejrzyj film tutaj: