fot. freepik.com
in

17 niewiarygodnych powodów, dla których nie należy wylewać wody po ogórkach!

Woda z ogórków w wielu domach jest po prostu wylewana. Dlaczego nie miałbyś tego robić? Spytasz. Jej wygląd nie jest apetyczny. To produkt uboczny. A pusty słoik bez ogórków po prostu zajmuje miejsce.

Okazuje się jednak, że ta kwaśna mikstura ma mnóstwo korzyści. Marynaty są dobre same w sobie, ale ten słony sok, który z nich zostaje jest niczym magiczny eliksir.

Zobacz poniżej w jaki sposób sok z marynaty pomaga w wielu sprawach:

Zdjęcie pixabay.com

Łagodzi kaca

Szklanka soku z marynaty po nocy picia może pomóc ci w złagodzeniu kaca, zanim jeszcze naprawdę się zacznie. Wypij trochę, zanim pójdziesz spać lub jak tylko się obudzisz.

Zabija chwasty

Spryskaj lub wylej sok bezpośrednio na chwasty, aby się ich pozbyć. Mieszanka octu i soli jest tym, co je zniszczy.

Wykorzystaj ponownie

To prawda. Możesz ponownie wykorzystać wodę z marynaty do marynowania innych potraw. Po prostu wrzuć marchewki, jajka, paprykę lub cokolwiek chcesz do słoika zalej i pozwól im postać w zalewie przez kilka dni.

Diabelskie jaja

Aby zrobić diabelskie jajka, dodaj łyżeczkę wody z kopru marynowanego do utartych żółtek.

Nadkwaśność

Można ją zneutralizować wodą z marynaty. Świetnie sprawdzi się w przypadku mdłości żołądkowych, w tym porannych. Spróbuj!

Napój treningowy

Jeśli nie wierzysz w to, sprawdź sam. Sportowcy uważają sok z marynaty za znakomity napój izotoniczny, który przed treningiem i po treningu świetnie uzupełnia elektrolity i nawadnia.

Skurcze mięśni

Zostało to potwierdzone przez naukę, że sok z marynowanych ogórków likwiduje skurcze mięśni. Uzupełnia bowiem niedobory sodu, potasu, magnezu i wapnia.

Ratunek dla poparzonej skóry

Aby ukoić opaloną skórę, zwilż ją sokiem z marynowanych ogórków. Ocet w nim zawarty pomaga schłodzić ciało i zapobiec pęcherzom.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Skurcze i napięcie złagodzi kilka łyków solanki. Wypij co najmniej ½ kubka w dniach poprzedzających pierwszy dzień cyklu i zauważ różnicę.

Przeciwutleniacze

Witamina C i witamina E są w wodzie z marynaty, podobnie jak inne przeciwutleniacze, zwalczają wolne rodniki i pomagają układowi odpornościowemu chronić organizm przed chorobami takimi jak rak.

Ból gardła

Sól i ocet z marynaty są skutecznym lekarstwem na ból gardła. Jeśli ty lub twoje dzieci nie lubisz pić, możesz zamiast tego przepłukać gardło.

Zgaga i niestrawność

Wypij szklankę marynaty z ogórka, aby zrównoważyć poziom pH żołądka. Niektórzy ludzie porzucili leki zobojętniające i za każdym razem po prostu piją marynatę.

Czysta miedź

Zanurz swoje miedziane naczynia w soku z marynaty, a z łatwością je wyczyścisz.

Utrata wagi

Marynata podkręca metabolizm. Ma niską kaloryczność, co czyni ją realną opcją dla osiągnięcia celów odchudzających. Tylko uważaj, aby poziomy sodu nie powodowały zatrzymywania wody.

Dodatek koktajlowy

Twórczy barmani wymyślili koktajle oparte na wodzie piklowej. Powstają po dodaniu jej niewielkiej ilości do martini lub krwawej mary, podkręcając tym samym ich smak.

Stopi lód

Niewiele osób wie, że chlorek wapnia w solance może topić lód. Następnym razem, gdy twój podjazd i chodnik zrobią się śliskie, sięgnij po słoik.

Marynata

Sok z marynaty może służyć do marynowania i kruszenia mięs. Użyj go jako marynaty na noc do kurczaka, aby nadać mu przyjemny smak, gdy grillujesz go lub smażysz!

Jeśli musisz ograniczać spożycie sodu ze względu na problemy z nerkami, wysokie ciśnienie krwi lub z innych powodów, wtedy sok z ogórków może nie być dla ciebie odpowiedni.

Picie soku z marynaty może nie brzmieć zachęcająco, ale przyjmowanie go małymi łykami lub zmieszanie go z sokiem jabłkowym może znacznie to ułatwić. Po prostu pamiętaj, żeby go zachować, gdy zniknie ostatni ogórek!

Masz zamiar wypróbować? A może piłeś już wodę z ogórków marynowanych?

Źródło i fotografie: tiphero / Fotografie: Flickr,