in

Jest nowy zasiłek dla rodziców. Trzeba się jednak pospieszyć ze składaniem wniosku.

Do 24 maja przedłużone zostało zamknięcie przedszkoli, szkół i pozostałych placówek oświatowych. W związku z tym rodzice mogą ubiegać się o nowy zasiłek opiekuńczy. W czasie pandemii, gdzie wielu z nas straciło pracę lub nie może jej tymczasowo wykonywać, z pewnością przyda się każdy pieniądz.

Co muszę zrobić, żeby dostać zasiłek?

Jedyne, co trzeba zrobić, to wypełnić wniosek – zostało jednak niewiele czasu i trzeba się pośpieszyć. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy obowiązuje od 27 kwietnia, jednak na portalu superbiz.se.pl możemy przeczytać, że możliwość składania wniosku została przedłużona do 3 maja.

Wniosek należy złożyć w terminie nie później niż do 3 maja u swojego pracodawcy. Pracodawca z kolei przesyła wniosek do ZUS-u. Wzór wniosku możemy znaleźć na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Komu przysługuje ten zasiłek?


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy są ubezpieczeni, mają dzieci w wieku poniżej 8. roku życia lub starsze oraz pełnoletnie z orzeczeniem o niepełnosprawności, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych ze względu na zamknięcie placówki.
 
Zasiłek przysługuje również rodzicom młodszych dzieci, nad którymi umowną opiekę sprawowała niania, a w czasie pandemii stało się to niemożliwe.
 
Podziel się tymi ważnymi informacjami – czasu na składanie wniosku pozostało naprawdę niewiele!

źródło: superbiz.se.pl