in

Ogromna wpadka wiceministra Rosji. Nie do wiary, co powiedział do rannego żołnierza.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już trzydziesty drugi dzień. Ukraińcy robią wszystko, co w ich mocy, aby odeprzeć atak najeźdźcy. Każdy dzień jest przepełniony cierpieniem i każdego dnia giną niewinni ludzie.

Wielu żołnierzy trafia do szpitali w ciężkim stanie. To, co stało się w ostatnim czasie w jednym z nich, na długo pozostanie w naszej pamięci. Nagranie z całego zajścia opublikował białoruski bloger NEXTA. Aż ciężko uwierzyć w to, co powiedział wiceminister obrony Rosji Janus-Bek do mężczyzny, który w wyniku walki z Ukraińcami stracił nogę.

Ogromna wpadka podczas wizyty w szpitalu

Rosyjscy żołnierze niszczą ukraińskie miasta i zamieniają życie mieszkańców w prawdziwe piekło. Wśród najbardziej poszkodowanych miast znalazł się Mariupol.

„Rosjanie mają jeden cel: zmieść Mariupol z powierzchni ziemi, razem z jego wszystkimi mieszkańcami” – mówił mer Mariupola.

Wadym Bojczenko przyznał w rozmowie z agencją Unian, że choć Ukraińcy robią, co mogą, Rosjanom udało się przejąć część miasta.

W tym samym czasie na Twitterze pojawiło się nagranie, obok którego ciężko przejść obojętnie. Białoruski portal NEXTA pokazał fragment wizyty wiceministra obrony Rosji Junusa-Bek Jewkurowa w szpitalu. Mężczyzna nagradza żołnierza, który dzielnie walczył i który w wyniku tej walki stracił nogę. Później życzy mu, żeby szybko… stanął na nogi.

„Wiceminister obrony Rosji Jewkurow, przyznając kapralowi nagrodę, który stracił nogę, życzył mu by „wyzdrowiał i stanął na nogi”” – przekazuje portal.

Nagranie w momencie obiegło całą sieć. Internauci nie pozostawiają suchej nitki na wiceministrze.

Źródło: onet.pl