in

Tak wyglądają obecnie wiadomości w afgańskiej telewizji. Nagranie mrozi krew w żyłach

Do sieci trafiło niewiarygodnie nagranie z afgańskiej telewizji. Możemy na nim zobaczyć, jak prezenter telewizyjny wygłasza wiadomości na żywo, a tuż za nim stoją uzbrojeni talibowie.

15 sierpnia br. talibowie przejęli Afganistan. Od tej pory tamtejsza sytuacja jest tragiczna i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Każdego dnia dzieją się tam rzeczy, obok których ciężko przejść obojętnie.

Szokujące nagranie

Prezenter wiadomości osaczony przez uzbrojonych talibów opowiadał między innymi o upadku rządu prezydenta Aszrafa Ghaniego w Afganistanie. Gospodarz programu apelował również do obywateli Afganistanu o to, aby nie sprzeciwiali się talibom, ponieważ „nie powinni się bać”.

Nagranie po prostu mrozi krew w żyłach. Pojawiła się pod nim lawina komentarzy napisanych przez wstrząśniętych internautów.

„Talibowie stanęli za gospodarzem podczas jego prezentacji. Czemu? Być może pokaz siły lub po prostu czysta głupota” – piszą internauci.

„To surrealistyczne. Bojownicy talibów pozują za tym wyraźnie skamieniałym prezenterem telewizyjnym z bronią i zmuszają go do powiedzenia, że ludzie z Afganistanu nie powinni bać się Emiratu Islamskiego. Sami talibowie są synonimem strachu w umysłach milionów ludzi” – komentuje irańska dziennikarka i aktywistka Masih Alinejad.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl