fot. Youtube/ MBClife
in

Spotkał się ze swoją żoną 4 lata po jej śmierci. Nagranie wyciska łzy z oczu!

Rozwój technologii pozwala nam na rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu nie przyszłyby większości z nas do głowy. Dla niektórych spotkania ze zmarłymi są już jak najbardziej możliwe. Wszystko za sprawą pewnego systemu, który opracowali Koreańczycy. Dzięki niemu mąż mógł zobaczyć swoją zmarłą ukochaną.

Dla jednych będzie to wspaniała nowina, dla drugich z pewnością coś niemoralnego, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Spotkanie męża i żony odbyło się w innym wymiarze. Dla mężczyzny była to jedna z najważniejszych chwil w jego życiu.

Spotkał się z żoną 4 lata po jej śmierci

Nie mówimy oczywiście o spotkaniu dosłownym, a jedynie i aż o spotkaniu w innym wymiarze. Specjalny system technologiczny umożliwia stworzenie wizualizacji komputerowej i odtworzenie postaci zmarłej.

51-letni Kim Jung-soo tęsknił za swoją żoną i oddałby wszystko, aby móc ją choć jeszcze raz zobaczyć. W pewnym sensie miał taką możliwość. Gdy o niej usłyszał, od razu się zgodził. Nie wszyscy byli zadowoleni z jego decyzji, jednak mężczyzna nie wyobrażał sobie postąpić inaczej.

Dzięki goglom VR przeniesienie do wirtualnego świata stało się możliwe. Ruchy kobiety przeniesiono przy pomocy sesji motion-capture.

Technologia a spotkania ze zmarłymi

Na nagraniu, które trafiło do sieci, możemy zobaczyć, że mężczyzna jest naprawdę wzruszony. Czekał na tę chwilę bardzo długo. Nie jest jedynym, który podjął taką decyzję.

Na spotkanie zdecydowała się także matka, której czteroletnie dziecko zmarło. Uznała, że nie wyobraża sobie nie zobaczyć córeczki już nigdy więcej i skorzystała z pomocy technologii.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: gadzetomania.pl