in

Używasz telefonu przed snem? To może nieść za sobą poważne konsekwencje!

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas lubi przed snem poprzeglądać sobie internet na smartfonie, pograć w jakąś grę lub przetestować jakąś nową aplikację. Sprawdzamy prognozę pogody na następny dzień, rozmawiamy ze swoimi przyjaciółmi lub oglądamy zdjęcia, które zrobiliśmy po południu.

Jednak naukowcy nieustannie badają wpływ smartfonów na nasze zdrowie i samopoczucie, a ich wyniki nie są zbyt pozytywne. Być może już słyszałeś o promieniowaniu telefonów komórkowych. Podobno niebieskie światło emitowane przez telefony, powoduje poważne problemy zdrowotne.

„Niebieskie światło jest częścią pełnego widma światła, co oznacza, że jesteśmy narażeni na nią przez słońce każdego dnia. Jednak nocna ekspozycja tego światła, która jest emitowana na wysokich poziomach przez smartfony, tablety, laptopy i ekrany LED, może uszkodzić nasz wzrok. Jest to w stanie także zahamować produkcję melatoniny, czyli hormonu snu, który usprawnia zasypianie, poprawia ogólne samopoczucie i redukuje ilość przebudzeń w ciągu nocy.”

Naukowcy odkryli, że smartfony są powiązane z trzema problemami zdrowotnymi:

Używanie telefonu przed snem

Zwiększone ryzyko zachorowania na raka

Światło wydobywające się w nocy z naszych smartfonów, prowadzi do poważnych zaburzeń snu, co zwiększa ryzyko wystąpienia raka, szczególnie raka piersi i prostaty.
Melatonina jest silnym przeciwutleniaczem i naturalną bronią organizmu przed rakiem, ale jeśli jest ona tłumiona przez regularny nadmiar „niebieskiego światła” w nocy, mogą pojawić się wtedy poważne problemy zdrowotne.

Utrata snu

Nocna dawka „Niebieskiego światła” zakłóca produkcję melatoniny, która reguluje cykl spania. Jeśli naszemu ciału brakuje snu, następuje nagła zmiana cyklu, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych tj.:
– Przybranie na wadze
– Depresja
– Problemy sercowo-naczyniowe
– Problemy z pamięcią
– Starzenie się skóry
– Wolniejszy czas reakcji

Uszkodzenie oczu

Nocna ekspozycja na „niebieskie światło” może prowadzić do uszkodzenia siatkówki i zwyrodnienia plamki żółtej, jak również zaćmy.

Źródło:businessinsider, healthyfoodhouse.com