in

Polacy mają czas tylko do 30 listopada. Zapomnisz? Będziesz płacić więcej

Polacy mogą liczyć na energię w niższej cenie w wyniku ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r.

Co trzeba zrobić, aby płacić mniej? Konieczne jest złożenie specjalnego oświadczenia w terminie – lepiej go nie przegapić!

O tym należy pamiętać

Kryzys energetyczny daje się we znaki, a kwoty na rachunkach spędzają sen z powiek wielu Polakom. Ogromne podwyżki cen to bez wątpienia jeden z największych problemów, z jakimi mierzymy się w ostatnim czasie. Można jednak liczyć na wsparcie.

4 listopada weszła w życie ustawa o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r.

W treści tej ustawy pojawiły się maksymalne ceny energii, jakie mogą zapłacić małe i średnie firmy oraz wskazane instytucje i podmioty.

Dzięki wprowadzeniu tej ustawy od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. w rozliczeniach z dostawcami energii obowiązywać będzie cena maksymalna na poziomie 785 zł za MWh w odniesieniu do zużycia. Poza tym, w przypadku podmiotów, które zawarły umowę sprzedaży po 23 lutego 2022 r., cena maksymalna będzie stosowana także do rozliczeń od dnia zawarcia umowy do 30 listopada 2022 r.

Kto będzie mógł płacić mniej? Niestety nie wszyscy. Z ulgi tej skorzystają przedsiębiorcy zużywający energię elektryczną w ramach mikroprzedsiębiorstwa, małego przedsiębiorstwa lub średniego przedsiębiorstwa. Poza tym jednostki samorządu terytorialnego lub podmioty, które świadczą na rzecz tej jednostki usługi.

Jeśli możesz skorzystać z tej ulgi, koniecznie złóż oświadczenie u dostawców w terminie do 30 listopada! Wzór oświadczenia znajduje się na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl