in

Ukraińcy przechwycili rozmowę Rosjan. „Putin to osioł, jest skończony”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejne przechwycone rozmowy rosyjskich żołnierzy. „Wielu żołnierzy jest na skraju szaleństwa” – podkreślono w komunikacie.

„Wśród rosyjskich okupantów narasta niezadowolenie z dowództwa i szykują się zamieszki. Wielu żołnierzy jest na skraju szaleństwa, bo każdego dnia muszą wysyłać konwoje ciężarówek ze zwłokami do Rosji” – przekazała na Twitterze SBU.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udostępniła jedną z przechwyconych rozmów w mediach społecznościowych. Na nagraniu możemy usłyszeć, jak rosyjski żołnierz żali się kobiecie. Mężczyzna stacjonujący w pobliżu Kijowa jest wściekły na Putina, który obiecał mu tak wiele, a wszystko okazało się kłamstwem. Toczy się konflikt, którego nie są w stanie wygrać, a sytuacja staje się taka, że zanosi się na bunt.

– Pie******** się tu od ponad miesiąca i nie możemy jej zdobyć (Ukrainy-red.). Putin to osioł, jest skończony. Zginęły tu miliony ludzi, miliony ludzi, a on nic nie robi – mówi żołnierz.

Mężczyzna przekazał także, że dowódcy grożą, że jeśli ktoś opuści Ukrainę tylko z „ładunkiem 200” zabitych lub „ładunkiem 300” rannych, albo zdezerteruje, to grozi mu od siedmiu do 12 lat więzienia.

Źródło: Wprost.pl Miniaturka : flickr/Ministerstwo Obrony Ukrainy (CC BY-SA 2.0)