in

Żona wydała sekret męża. Policjanci zdębieli widząc, co trzymał w chłodni – „Dom Frankensteina”

Valeria Udałowa i Danił Miedwiediew to byłe małżeństwo, które na co dzień prowadziło firmę związaną z kriogeniką. W jednym z magazynów pary natrafiono na lodówki, w których ukryte zostały ludzkie ciała i narządy rzekomo bogatych Amerykanów i Brytyjczyków.

Para postanowiła się rozstać jakiś czas temu. Spór o majątek w sądzie zmusił 59-latkę do wyznania tajemnicy męża. Kobieta powiedziała policji, że w siedzibie firmy są szczątki ludzi.

„Dom Frankensteina”

W czasie nalotu natrafiono na zamrożone kriogenicznie ludzkie ciała i narządy. Jak można przeczytać w rosyjskiej prasie, zdecydowana większość należała do zamożnych Brytyjczyków i Amerykanów liczących na to, że nauka pójdzie naprzód i ciała znów ożyją lub po prostu będą służyć rozwojowi medycyny.

Policja okrzyknęła magazyn firmy „domem Frankensteina”, ale nikt nie został aresztowany. Zarówno Udałowa, jak i Danił twierdzą, że są prawowitymi właścicielami szczątek. Kobieta tłumaczyła później, że nie chciała wcale, aby jej były mąż trafił do więzienia. Chciała tylko odzyskać ciała.

RTVi donosi, że magazyn mieścił około 82 całych ciał, w tym 25 spoza granic Rosji. Lodówki były wypełnione także ciałami zwierząt i ludzkimi mózgami. Są osoby, które bardzo wierzą w to, że za jakiś czas uda się przywrócić ciała do życia czy też wszczepić narządy potrzebującym.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl