in

Przerażony Rosjanin zaczął uciekać… przed dronem. Nie do wiary, co stało się chwilę później

W ostatnim czasie do sieci trafiło nagranie ukraińskich żołnierzy, na którym możemy zobaczyć, jak Rosjanin postanawia uciec i w panice zapomina przy tym, że zdradza pozycje swoich towarzyszy.

Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Warto podkreślić, że rosyjski żołnierz przestraszył się… ukraińskiego drona zwiadowczego.

Wideo obiegło sieć

Szokujące nagranie zostało opublikowane przez ukraińskiego żołnierza Mykołę Kolesnyka. Możemy na nim zobaczyć, jak rosyjski żołnierz przestraszył się drona i uciekł, jednocześnie patrząc, czy maszyna dalej jest w pobliżu.

Rosyjski żołnierz nie zastanowił się wystarczająco nad tym, gdzie tak naprawdę biegnie. Ostatecznie doprowadził bezzałogowca na pozycje oddziału Rosjan. Żołnierze próbowali zestrzelić drona, jednak nie udało się. Jak opisuje ukraiński żołnierz, maszyna bez problemu odleciała z miejsca całego zajścia.

Pozycja rosyjskich żołnierzy szybko została przejęta przez Ukraińców. Nikołaj Kolesnik podkreśla, że zniszczony został punkt oporu, bojowy wóz piechoty i pojazdy z Rosjanami.

Specjaliści nie mają wątpliwości co do tego, że drony są niezwykle skuteczne w walce z Rosjanami.

„W ten sposób Ukraina skutecznie zapobiega przejmowaniu przez Rosję terenów, w tym miast, co jest dla powodzenia rosyjskich planów kluczowe” – informuje dr Simon Anglim, historyk wojskowości z Kings College London w rozmowie z PAP.

Źródło: onet.pl