fot. freepik.com
in

Do czego tak naprawdę służą uchwyty nad drzwiami w aucie? Wciąż wie o tym zaledwie garstka osób

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, do czego tak naprawdę służy uchwyt nad drzwiami w samochodzie. Spora część jest zdania, że chodzi o to, by pasażerowie mogli trzymać się podczas jazdy, ale nie do końca jest to prawdą.

Do czego zatem przydadzą nam się te uchwyty? W końcu, wciąż można je znaleźć niemal we wszystkich samochodach. Czy tak naprawdę są przydatne? Czy raczej równie dobrze mogłoby ich nie być?

Uchwyty w samochodzie

Jak wynika z informacji podanych przez Technology.org, uchwyty te są po to, aby pasażerom było łatwo wsiadać i wysiadać z samochodu. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, niepełnosprawnych czy kobiet w ciąży.

Na serwisie riniradio.net możemy przeczytać, że inżynier Ford Motor Company, Jared Glaspell postanowił przyczepić sobie atrapę ciężarnego brzucha, aby sprawdzić, jak to wygląda w praktyce. Badania i testy wykazały, że uchwyty wciąż się przydają i nie ma takiej możliwości, żeby zabrakło ich w samochodach.

Warto przy tym podkreślić, że kierowca nie powinien korzystać z tego uchwytu podczas wysiadania i wsiadania. Dla niego przeznaczona jest kierownica. To właśnie jej powinien się w razie czego chwytać.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!